Wisła zasłużyła na duże brawa

Wisła zasłużyła na duże brawa - Zdjęcie główne

Drużyna Tomasza Gawrońskiego w bieżącym sezonie częściej przegrywa niż wygrywa. Przed sobotnim spotkaniem z LZS Cielcza Wisła miała już na swoim koncie siedem porażek. Natomiast LZS Cielcza należy do czołowych zespołów piątej grupy klasy okręgowej. Stąd gospodarze byli zdecydowanym faworytem meczu 13. kolejki z Wisłą. W sporcie wszystko jest jednak możliwe i pokazali to piłkarze z Borku Wielkopolskiego, którzy po pierwszej połowie prowadzili 3 : 0. W drugiej części pojedynku „trzęsienia ziemi” nie było. Choć w 60. minucie boisko z powodu dwóch żółtych kartek opuścił Jakub Błaszczyk to Wisła odniosła pewne zwycięstwo 4 : 1.
Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla Sokoła Chwałkowo. Zespół Sławomira Gintowta dobrze zaczął mecz z Piastem Nowy Belęcin, jednak to gospodarze cieszyli się po ostatnim gwizdku sędziego. Piast zapewnił sobie trzy punkty w 90. minucie golem z rzutu karnego. - Mamy złe doświadczenia gry z Piastem Belęcin. To przeciwnik, z którym nam nie idzie. Zabrakło dzisiaj wszystkiego. Nie było siły ognia, niezbyt dobrze graliśmy w defensywie. Nie ma co szukać tematów dodatkowych i usprawiedliwień. Byliśmy słabsi i musieliśmy przegrać. Decydującą bramkę straciliśmy z wątpliwego rzutu karnego, ale wcześniej przeciwnik miał sytuacje. Piast wygrał zasłużenie. My chyba zbyt szybko uwierzyliśmy, że temat jest zamknięty. Gospodarze zagrali za to z wielkim zaangażowaniem i zasłużenie wygrali – podsumował trener Sokoła Chwałkowo Sławomir Gintowt.

Piast Nowy Belęcin – Sokół Chwałkowo 3 : 2 (2 : 1)
0 : 1 – Mateusz Kłakulak (4')
1 : 1- (10')
2 : 1 – (40')
2 : 2 – Dariusz Naskręt (78')
3 : 2 – z rzutu karnego (90')
Sokół: Cebulski – Mikołajczak, Rejek, Chudy, Nowak (55' Henzel), M. Kmiecik, D. Naskręt, Pospiech (50' Wawrzyniak), Moryson, M. Naskręt, Kłakulak (60' Jędryczka)

LZS Cielcza – Wisła Borek Wlkp. 1 : 4 (0 : 3)