Sezon rozpoczęli od wygranej

Sezon rozpoczęli od wygranej - Zdjęcie główne

Trzy punkty zainkasował Futsal Gostyń w pierwszej kolejce II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Na wyjeździe drużyna prowadzona kolejny sezon przez Mateusza Matysiaka pokonała KS Perfecta Futsal Złotów 10 : 6. O trzy punkty nie było jednak tak łatwo, bo goście musieli „gonić wynik”.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już po pięciu minutach mieli na swoim koncie dwie bramki. Zawodnicy z Gostynia szybko otrząsnęli się po stracie goli i na przerwę schodzili już z przewagą jednej bramki. Futsal Gostyń prowadził 4 : 3. W pierwszych minutach drugiej połowy goście znów dali się zaskoczyć. W 27. minucie Futsal Złotów prowadził 6 : 4. Do zakończenia spotkania pozostało jeszcze dużo czasu i piłkarze Mateusza Matysiaka dobrze go wykorzystali. Goście od 29 minuty zdobyli sześć goli i na inaugurację zdobyli trzy punkty. - Po meczu najważniejszy wniosek jest taki, że musimy poprawić grę obronną. Straciliśmy za dużo bramek. W ofensywie wyglądamy dobrze. Zdobyliśmy dużo goli, a jeszcze kilka innych sytuacji było – podsumował pierwszy mecz trener Futsalu Gostyń Mateusz Matysiak.
    W drugiej kolejce gostyńska drużyna podejmować będzie Futsal Rawicz. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności.

Perfecta Futsal Złotów – Futsal Gostyń 6 : 10 (3 : 4)
1 : 0 – (2')
2 : 0 – (5')
2 : 1 – Rafał Wolsztyniak (6')
2 : 2 – Robert Przewoźny (7')
2 : 3 – Robert Przewoźny (10')
3 : 3 – (16')
3 : 4 – Tomasz Majchrzak (18')