reklama

Głośniki przenośne Bluetooth – które są najlepsze?

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor:

Głośniki przenośne Bluetooth – które są najlepsze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partneraPrzenośne głośniki Bluetooth przyniosły prawdziwą rewolucję w słuchaniu muzyki. Dzięki technologii bezprzewodowego przesyłania dźwięku z urządzeń mobilnych zniknęły wcześniejsze bariery. Nie trzeba mieć już utworów muzycznych zapisanych na płycie, nie potrzeba dużo miejsca na przechowywanie głośnika ani nawet gniazdka sieciowego, żeby podłączyć kolumnę do prądu. Co więcej, technologia jest tania i łatwo dostępna. Tylko jaki przenośny głośnik wybrać? Zobacz praktyczny poradnik, który pomoże w znalezieniu właściwego modelu, dostosowanego do twoich potrzeb!

Kto produkuje najlepsze głośniki bezprzewodowe?

Konkurencja na rynku głośników bezprzewodowych jest naprawdę duża. Taki sprzęt dostarczają producenci dobrze znani również wśród użytkowników słuchawek. Do liderów w tej dziedzinie można na pewno zaliczyć takie marki jak JBL, Sony, Bose czy Marshall. Całkiem ciekawą ofertę ma także polska firma Manta. Jednym słowem, naprawdę jest w czym wybierać!

Głośnik przenośny – najważniejsze parametry

Najtańsze głośniki Bluetooth można kupić za mniej niż 100 zł, najdroższe za ponad 3000 zł. Ich cechą wspólną jest moduł Bluetooth umożliwiający sprawne przesyłanie plików muzycznych. Skąd jednak biorą się ogromne różnice w cenie? Poniżej wymienimy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę, przeglądając specyfikację konkretnego urządzenia.

  • Maksymalny czas pracy – prosty i niedrogi głośnik możne odtwarzać muzykę przez cztery do pięciu godzin na jednym ładowaniu. To stosunkowo niewiele. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się muzykę, możesz wybrać urządzenie, które ma wystarczająco pojemny akumulator, żeby działać 10, 12 albo nawet 20 godzin bez przerwy!
  • Wymiary i waga – wolisz mały, kompaktowy głośniczek, czy dużą kolumnę o sporej mocy? Sam zdecyduj, czy ważniejsze jest to, żeby sprzęt był poręczny i zajmował niewiele miejsca, czy raczej stawiasz na mocne brzmienie, a gabaryty są mniej ważne.
  • Wodoszczelność – czy zalanie głośnika wodą lub napojem to problem? Nie zawsze. Jeśli zdecydujesz się na model z certyfikatem wodoodporności nie będziesz mieć takich zmartwień. Wodoodpornych głośników można używać wszędzie, bez względu na pogodę.
  • Dodatkowe funkcje – kreatywność producentów jest naprawdę imponująca. Jak próbują przekonać do siebie potencjalnych użytkowników? Na przykład oferując gniazdo USB do ładowania, instalując światła LED, które świecą w rytm muzyki, proponując wsparcie usypiania dzieci dzięki specjalnym dźwiękom albo dołączając do urządzenia tuner radiowy.
  • Technologie wspierające jakość dźwięku – dzięki nim brzmienie może być czystsze i bardziej wyraziste. Warto zwracać uwagę szczególnie na modele, które mogą podbijać basy.
  • Design – głośniki mogą mieć różne kształty i kolorystykę. Szukając idealnego modelu, znajdziesz propozycje z jaskrawą obudową, a także bardziej stonowane i minimalistyczne. Głośnik może mieć uchwyt to przenoszenia, rączkę lub pasek. Niektóre marki mają w ofercie także urządzenia w stylu retro, z charakterystycznymi pokrętłami stylizowanymi na stare radia sprzed lat.

Które głośniki przenośne najlepsze? Podsumowanie

Liczba dostępnych głośników przenośnych jest bardzo duża. Chcąc słuchać muzyki z telefonu, można wybrać wiele różnych modeli. To, który głośnik sprawdzi się najlepiej, zależy od twoich oczekiwań i realnych potrzeb. Inne modele wybiorą miłośnicy prostoty i minimalizmu, a inne miłośnicy bardziej efektownych rozwiązań. Nie bez znaczenia są też preferencje co do ulubionej marki proponującej sprzęty audio.

Chcesz poznać pełną ofertę głośników bezprzewodowych do słuchania muzyki? Zobacz wszystkie przenośne głośniki Bluetooth w sklepie MediaMarkt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE