Blizny na twarzy – zaakceptować czy zdecydować się na zabieg laserowy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Blizny na twarzy – zaakceptować czy zdecydować się na zabieg laserowy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Życie z bliznami na twarzy jest dla większości osób trudne. Mogą one wpływać na sposób, w jaki postrzegasz siebie. Niezależnie od tego, czy Twoim problemem są blizny po trądziku, wypadku czy po operacji, można zmniejszyć ich widoczność lub nawet całkowicie usunąć za pomocą laseroterapii. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega laserowe usuwanie blizn.

Jak powstają blizny?

Blizny są wynikiem silnych urazów skóry i tkanki podskórnej. Gdy skóra zostaje uszkodzona, organizm rozpoczyna proces regeneracji tego miejsca – gromadzi komórki naprawcze, które zajmują się głównie produkcją kolagenu, mającego na celu odbudowanie tkanki. Nie zawsze udaje się to idealnie, zwłaszcza przy głębszych uszkodzeniach, zasoby organizmu mogą okazać się niewystarczające, aby zabliźniona rana wyglądała estetycznie. Blizny nie tylko szpecą twarz, ale też mogą boleć, swędzieć i wpływać na mimikę twarzy.

Jak informują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, istnieje szereg zabiegów na blizny, z których na pierwszy plan wysuwa się laseroterapia. Profesjonalne usuwanie zmian skórnych daje gwarancję maksymalnych efektów. Lekarze medycyny estetycznej często też proponują łączenie zabiegów laserowych z innymi procedurami, dzięki czemu możliwe jest skuteczne rozbicie tkanki bliznowatej i pobudzenie procesów naprawczych w miejscu blizny.

Zalety laserowego usuwania blizn

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który może w znacznym stopniu zmniejszyć widoczność blizn. Jest skuteczny nawet po kilku latach od powstania blizny (choć najwyższą skuteczność wykazuje w przypadku świeżych zmian skórnych). Do usuwania blizn służy laser frakcyjny o działaniu ablacyjnym. Dzięki skutecznemu systemowi chłodzenia skóry nie wymaga znieczulenia, choć u osób o niskim progu bólu, można je zastosować. Działanie lasera na blizny polega na wykonywaniu termalnych mikrourazów w postaci punktów, które wywołują kontrolowany stan zapalny i zmuszają organizm do podjęcia prawidłowych procesów regeneracyjnych. Zewnętrzna warstwa skóry zostaje odparowana, czego efektem jest złuszczenie naskórka. Blizna zostaje maksymalnie spłycona, a skóra w leczonym miejscu odzyskuje jędrność i prawidłowe napięcie.

Zabieg jest szybki (trwa zaledwie 30-60 minut). Jest obarczony bardzo niskim ryzykiem powikłań. Okres rekonwalescencji jest krótki – w zasadzie od razu można wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji i kolorytu skóry w miejscu blizny widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczna jest seria zabiegów. Efekty wzmacniają się w ciągu 2-3 miesięcy po ostatniej sesji. Rezultat osiągnięty po serii zabiegów usuwania blizn laserem jest trwały – leczona zmiana już nigdy nie wraca do pierwotnej formy.

Czy możliwe jest skuteczne usuwanie blizn?

Usuwanie blizn przy pomocy lasera daje gwarancję, że nieestetyczne zmiany zostaną zredukowane maksymalnie. Nie ma jednak pewności, że blizna stanie się całkowicie niewidoczna. Dla wzmocnienia efektów specjaliści medycyny estetycznej oprócz laseroterapii stosują dodatkowe zabiegi, które wspomagają działanie laserów i uzupełniają ich efekty. Dzięki odpowiednio dobranym procedurom miejsce po bliźnie może stać się zupełnie gładkie i upodobnione do otaczającej go tkanki. Zabiegi komplementarne do laserowego usuwania blizn to m.in.:

  • mezoterapia kwasem hialuronowym;
  • karboksyterapia (mezoterapia dwutlenkiem węgla);
  • wampirzy lifting (mezoterapia osoczem bogatopłytkowym);
  • peelingi chemiczne;
  • mikrodermabrazja;
  • terapia światłem LED.
W razie innych pytań na temat usuwania blizn zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE