Rękodzieło to obszerne pojęcie, łączące ze sobą wiele technik. Są to przedmioty wykonywane ręczne, niepowtarzalne i zawierające artystyczne walory. I właśnie pojęcie rękodzielnictwa łączy bohaterki artykułu. Wszystkie działają w gminie Pogorzela i chętnie wymieniają się wskazówkami oraz doświadczeniem.
Działalność Aleksandry Przybył sięga roku 2010, już wtedy w pracach pomagała jej córka Agnieszka. Ich współpraca, przerodziła się w powstanie firmy, która bazuje na malowaniu rzeczy wyjątkowych: począwszy od szkatułek, bombek, filiżanek, na pokojach dziecięcych kończąc.
Sylwia Kryś z Pogorzeli zajmuje się krawiectwem. Działalność gospodarczą założyła dwa lata temu i na początku świadczyła usługi krawieckie dla mieszkańców oraz firm. Gdy pojawiła się moda na filcowe akcesoria, postanowiła spróbować także tego.
Mimo iż rękodziełem nie zajmują się zawodowo, przynosi im to wiele radości i satysfakcji. Stowarzyszenie Łaciata Wieś z Głuchowa istnieje od 23 sierpnia 2014 roku i zajmuje się głównie organizowaniem spotkań, na których dzieci poznają prawdziwą wieś. Organizowane są wtedy gry, zabawy oraz różnego rodzaju warsztaty.
Sklep Moniki Nowakowskiej w Pogorzeli istnieje od dwóch tygodni. Sama właścicielka, rękodziełem zajmuje się od dawna. Jej specjalnością są bukiety z nietypowych akcesoriów: z ręczniczków kuchennych, z pampersów, z lizaków, z cukierków, z pieniędzy – wszystko, o co poprosi klient.
Jak wykonać ażurowy wzór na skorupce? Kto pomaga w haftowaniu torebek? Jak duża jest oferta warsztatów? Kto wykonuje koszyczki z drożdżowego ciasta? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdziesz w najnowszym wydaniu Życia Gostynia, które zawiera obszerny dodatek świąteczny i wiele ciekawych artykułów!
Czytaj także Zaimponowali wyobraźnią przy malowaniu jajek
W numerze znajdziesz także:
Szukasz ciekawych przepisów na święta? Kliknij i wejdź na HOTblog