Reklama

Znamy zwycięzcę Debiutów Biznesu 2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do V edycji Debiutów Biznesu, plebiscytu dla młodych przedsiębiorców z powiatu gostyńskiego zgłosiła się rekordowa liczba 28 uczestników. Spośród tej różnorodnej pod każdym względem grupy początkujących biznesmenów wybrano 3 firmy do ścisłej czołówki. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a została nim... para restauratorów z nowo otwartego lokalu w Gostyniu.

Reklama

Tegoroczna gala Debiutów Biznesu 2021, plebiscytu po raz piąty organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego odbyła się w okrojonej formie ze względu na obostrzenia covidowe. Na salę gostyńskiego kina „Pod kopułą” zaproszono jedynie wszystkich uczestników konkursu z osobami towarzyszącymi, członków kapituły, samorządowców wspierających stowarzyszenie oraz przedstawicieli gostyńskiego oddziału PKO BP, partnera strategicznego konkursu.

Do rywalizacji zgłosiło się 28 firm z bardzo zróżnicowanych branż (o wszystkich kandydatach przeczytacie TUTAJ). Są wśród nich panie zajmujące się zdrowiem, modą czy urodą, szkoła językowa, agencja reklamowa czy firmy związane z rolnictwem. Na kameralnej imprezie rozdano wszystkim uczestnikom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Do ścisłego finał zakwalifikowały się 3 firmy: DekoraSiorki, Spiżarnia Pana Jajko oraz restauracja „Loft”

Zwycięzcą plebiscytu i tym samym laureatem tytułu Debiut Biznesu 2021 została restauracja „Loft”, która rozpoczynała swoją działalność teoretycznie w najgorszym możliwym momencie, gdy w Polsce wprowadzony został lockdown. Pomimo początkowych trudności, już dziś mogą powiedzieć, że odnieśli sukces, czego potwierdzeniem jest również zgarnięcie trofeum z logo SWPPG. 

Byli głodni sukcesu

- Było ciężko, ale byliśmy zdeterminowani – podkreślił Łukasz Andrzejewski, współwłaściciel zwycięskiego „Loftu”. - Włożyliśmy w to przedsięwzięcie tyle czasu i pieniędzy, że właściwie nie mieliśmy wyboru, nie poddaliśmy się. Jeśli spełnia się czyjeś marzenie, w naszym przypadku – otwarcie restauracji- to nawet pandemia nie mogła tego zatrzymać.

Przypomniał też, że musieli funkcjonować najpierw jako catering, co było ryzykownym posunięciem.

- Otrzymaliśmy na wejście od naszych klientów duży kredyt zaufania, za co dziękujemy - zaznaczył Ł. Andrzejewski.

Najpierw byli nowością na mapie Gostynia, potem ludzie przychodzili ponownie, bo im smakowało i ich polubili.

- Z miesiąca na miesiąc widzimy, że ludzie wracają, podoba im się, opiniują nas pozytywnie. To ogromnie cieszy – dodał zadowolony laureat. - Cały czas się rozwijamy. I mówię tu o rozbudowie samego menu, planujemy też jakiś większy event na lato, zmiany we wnętrzu. Cały czas są nowe pomysły w głowie, Zaskoczymy naszych gości jeszcze nie raz, nie tylko jako restauracja. Obiecujemy, że będzie o nas pozytywnie głośno. 

Nie ukrywa, że ruszyli z biznesem powoli, ale się rozpędzają i nie zamierzają się zatrzymać. 

 

 

Bądźcie Gosmenschami

- Konkurs jest organizowany, żeby was zauważono i doceniono. Żeby gostyniacy widzieli, jakie biznesy się u nas otwierają – powiedział na wstępie do uczestników plebiscytu Krzysztof Marzec, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego .

Dodał też, że cieszy go tak liczny udział przedsiębiorców w plebiscytach SWPPG, cco potwierdza ich odwagę, kreatywność i przedsiębiorczość. 

- Uważam, że powiedzenie „spółki zjadły jaskółki” się zdeaktualizowało i warto łączyć różne rodzaje wiedzy, doświadczenia i funkcjonować z sukcesem w takich podmiotach gospodarczych - przekonywał prezes SWPPG.

Jak przypomniał przy okazji projekcji urywków ekranizacji „Ziemi obiecanej”  W. Reymonta, w XIX wiecznej zindustrializowanej Łodzi funkcjonowało takie określenie ‘Lodzermensch” dla człowieka pracowitego, potrafiącego wykorzystać swoje talenty do zarabiania pieniędzy, ale i nie zapominającego innych, potrzebujących wsparcia.

– Mamy propozycję dla was, chcemy wykreować definicję Gosmenscha, przedsiębiorcy z ziemi gostyńskiej i życzymy wam, abyście właśnie tacy byli – dodał K. Marzec.

 

 

"Nie bójcie się myśleć globalnie"

Z krótkim przemówieniem wystąpił również Krzysztof Przybylski z firmy KPMP spółka z oo., zwycięzca zeszłorocznego plebiscytu, który w swojej gali uczestniczył online ze względu na lockdown.

 - Nie szukam stabilizacji, bo ona zabija myślenie - mówił do zgromadzonych gości. - Jeśli mogę coś doradzić „młodszym” stażem przedsiębiorcom, to by nie bali się myśleć globalnie, z rozmachem. 

Chociaż w tych niepewnych czasach wielu z nas boi się wyzwań i nowych przedsięwzięć, to doświadczeni członkowie kapituły konkursowej widzą to inaczej:

- Ziemia gostyńska jest poukładana. Przedsiębiorcy funkcjonują, rozwijają się – podkreślił Michał Borowczyk, dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego w Gostyniu, partnera strategicznego konkursu - Jest ten koronawirus, jest inflacja, ale właśnie- paradoksalnie - przeszkody, utrudnienia pobudzają w nas szeroko rozumianą przedsiębiorczość. I obecne tu firmy to potwierdzają.

Gratulacje dla wszystkich uczestników plebiscytu w imieniu samorządowców przekazał Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego:

- Słowo „debiut” jest bardzo ważne dla człowieka ambitnego. To początek jego drogi wybrukowanej marzeniami (...) Mam nadzieję, że zapamiętacie ten swój dzisiejszy debiut na całe życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy