Reklama

Zamknięto drogę i zrobił się problem Czy dzieci z Brzezia (gmina Gostyń) do szkoły dojadą z opóźnieniem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zbigniew Pacanowski

Zamknięto drogę i zrobił się problem  Czy dzieci z Brzezia (gmina Gostyń) do szkoły dojadą z opóźnieniem? - Zdjęcie główne

Gostyń. Zablokowana droga powiatowa prowadząca ul. Strzelecką z Gostynia przez Brzezie w kierunku Ponieca | foto Zbigniew Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak będzie wyglądała droga dzieci do szkoły, zwłaszcza uczniów z Brzezia? Jak długo społeczność będzie przeżywała ten koszmar? Te pytania coraz częściej zadają sobie mieszkańcy Brzezia i okolicznych miejscowości w związku z nieprzejezdną od kilku tygodni drogą powiatową.

Reklama

Mieszkańców Brzezia, ale również dojeżdżających z gminy Poniec do Gostynia irytuje fakt, że - jak twierdzą - na zamkniętym odcinku drogi aktualnie niewiele się dzieje. Niektórzy sugerują nawet, że decyzja o zablokowaniu przejazdu została podjęta zbyt wcześnie. 

Coś za coś - tak zwykło się mówić. Ma powstać nowa droga, która odciąży centrum Gostynia od ruchu tranzytowego i ułatwi dojazd pracującym w firmach na strefie przemysłowej w Czachorowie. Być może znikną „korki” w mieście - SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

Mieszkańcy traca cierpliwośc, kiedy droga przez Brzezie jest zamknięta

Ale na takie udogodnienia trzeba poczekać, realizacja inwestycji trochę potrwa. Jednak mieszkańcy Brzezia i miejscowości położonych przy drodze do Ponieca powoli zaczęli tracić cierpliwość, coraz częściej dopytując się o jakiekolwiek informacje na temat zakończenia prac i ponownego otwarcia drogi prowadzącej ulicą Strzelecką w kierunku Brzezia.

- Nie widać tam specjalnie żadnych postępów prac. Wrzesień zbliża się dużymi krokami, będzie problem z autobusem szkolnym. Zanim objedzie miasto, dzieci zamiast na godzinę 8.00 będą w szkole o godzinie 8.30, bo raczej wcześniej nie pojedzie. I nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa - napisali do naszej redakcji zaniepokojeni rodzice z Brzezia. 

 

Droga przez Brzezie zamknięta w czerwcu

Przypomnijmy - odcinek szosy powiatowej w Brzeziu, w okolicy skrzyżowania z wyznaczoną nowo budowaną drogą, która ma połączyć ul. Wrocławską, przez Podgórną z ul. Leszczyńską - został zamknięty dla pojazdów 25 czerwca. Zrobił to wykonawca w porozumieniu z zarządcą szosy, którym jest powiat gostyński. Na zablokowanym fragmencie drogi w pierwszej kolejności prowadzone miały być roboty związane z przebudową wszystkich mediów oraz całej infrastruktury technicznej: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci światłowodowej, przyłączy elektrycznych. Później zaplanowano budowę przepustu drogowego nad rowem Brzezinka. Inwestor, czyli gmina Gostyń, uprzedzał kierowców, że szosa może być nieprzejezdna kilka miesięcy - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

Wyznaczono objazdy - przez Witoldowo i Golę dla jadących od strony Ponieca lub ul. Wrocławską i drogą gminną przez ul. Wielkopolską. Ta druga opcja bardziej spodobała się kierowcom. Obecnie wykonywane są prace w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową polegające na przebudowie kolizji gazowej oraz sieci energetycznej średniego napięcia i  montażu przepustu drogowego. 

- Aby przebudować przepust konieczne było wykonanie bajpasu na cieku wodnym. Ma to na celu osuszenie terenu, na którym w przyszłości powstanie obiekt - wyjaśnia Tomasz Langner z wydziału komunikacji i dróg, referat ds. dróg w starostwie powiatowym.

 

Zamknięta droga przez Brzezie. Dopuszczalny ruch wahadłowy... w listopadzie

Prace przy budowie mostu przez Brzezinkę, zgodnie z harmonogramem robót mają rozpocząć się we wrześniu.

- Potem zostanie przywrócony częściowy ruch. Do całkowitego zamknięcia drogi dojdzie jeszcze przy przebudowie samego skrzyżowania, obejmującego między innymi zmianę niwelety drogi powiatowe - mówi Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Deklaruje, że roboty w obrębie drogi powiatowej powinny zostać wykonane do listopada.

Jeśli zamknięta droga przez Brzezie, to rodzice powinni się niepokoić?

Czy rodzice dzieci w wieku szkolnym z Brzezia mają powody do niepokoju w związku z dowozem do szkoły?

- Wszelki ruch pojazdów, w tym autobusów, musi odbywać się zgodnie z zatwierdzonym objazdem na czas trwania prac drogowych - dodaje zastępca naczelnika.

Jak informuje Krzysztof Mazurek, zastępca naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych w gostyńskim urzędzie miejskim, kwestia dojazdów uczniów z Brzezia do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu została omówiona z przewoźnikiem.

- Ten zaproponował, by przez pierwsze trzy dni autobus wyjeżdżał z Brzezia zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Jeśli okaże się, że objazd powoduje opóźnienia wtedy kurs zostanie przyspieszony o kilka minut. Chciałbym również zapewnić zaniepokojonych rodziców, że temat dojazdu dzieci można wyjaśnić bezpośrednio z dyrektorem szkoły bądź z wydziałem oświaty i spraw społecznych - tłumaczy zastępca naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych.

Telefon do wydziału oświaty w gostyńskim magistracie: 65 575 21 68 lub 65 575 21 69, naczelnik Aldona Grześkowiak.

Więcej w artykule w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy