Reklama

Zamykają drogę przez Brzezie - tak ostatecznie zdecydowali. Blokada na kilka miesięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Zamykają drogę przez Brzezie - tak ostatecznie zdecydowali. Blokada na kilka miesięcy - Zdjęcie główne

Gostyń. W Brzeziu trwają prace przy budowie nowej drogi - łącznika ul. Leszczyńskiej z Podgórną | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga powiatowa przez Brzezie będzie nieprzejezdna od dzisiaj 25 czerwca, od godzin wieczornych. Wyznaczono objazdy (głównie do Ponieca) przez ul. Wrocławską i dalej Wielkopolską oraz przez Golę i Witoldowo.

Ze względu na prace, jakie są prowadzone przy budowie nowej drogi, łączącej ul. Leszczyńską z Podgórną, przez Brzezie, zostanie zamknięta  droga powiatowa.

 

Wracamy do tematu, który poruszaliśmy tydzień temu TUTAJ. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu i blokadę szosy w Brzeziu. Przez kilka miesięcy będzie nieprzejezdna droga powiatowa prowadząca z ul. Strzeleckiej w Gostyniu do szkoły specjalnej w Brzeziu i dalej do Ponieca. Wyznaczone zostaną objazdy.

  Droga będzie nieprzejezdna w okolicy skrzyżowania z nowo budowaną drogą łączącą Brzezie z ul. Leszczyńską. Zamknięcie fragmentu powiatowej szosy na Brzeziu, w okolicy skrzyżowania z nowo budowaną drogą łączącą Brzezie z ul. Leszczyńską, zaplanowano na 25 czerwca w godzinach wieczornych.

Kierowcy przez najbliższe tygodnie powinni przygotować na utrudnienia w ruchu w tej części gminy. Gmina Gostyń, jako inwestor zadania oraz wykonawca apelują o stosowanie się do nowego oznakowania. Fragment powiatowej drogi na wysokości budowy będzie nieprzejezdny, a objazdy poprowadzone zostaną przez Golę oraz przez ul. Wielkopolską i Wrocławską.

 

 Zamknięcie drogi początkowo planowano na 18 czerwca, ale ostatecznie zdecydowano, że nie jest to jeszcze wskazane. Gmina - ze względu na to, że prace drogowe przy budowie nowej drogi potrwają dość długo - stara się, aby zakłócenia w ruchu trwały jak najkrócej.

 

 - Prace przy nowej drodze cały czas były prowadzone. Ale nie powodowały jeszcze takich trudności i zakłóceń w płynności ruchu pojazdów, które wymagałyby całkowitego zamknięcia drogi - tłumaczy Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

 Teraz zablokowanie przejazdu jest konieczne i potrrzebne, ale do godzin wieczornych ruch samochodów - przy utrudnieniach - może odbywać się wahadłowo.

Objazd do Ponieca przez Golę lub ul. Wrocławską i Wielkopolską/fot. M. Mostowy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy