Reklama

Reklama

Droga przez Brzezie zamknięta. Budowa nowego łącznika przez Gostyń idzie pełną parą

Opublikowano: czw, 17 cze 2021 14:24
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Droga przez Brzezie zamknięta. Budowa nowego łącznika przez Gostyń idzie pełną parą - Zdjęcie główne

Gostyń. Przejazd przez Brzezie od 18 czerwca jest zablokowany. Wyznaczono objazdy | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń. Przez kilka miesięcy będzie nieprzejezdna droga powiatowa prowadząca z ul. Strzeleckiej w Gostyniu do szkoły w Brzeziu. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu w tej części gminy. Wyznaczono objazdy.

Reklama

Od godzin popołudniowych w piątek, 18 czerwca, zamknięty zostaje fragment szosy powiatowej w Brzeziu.

A dokładniej - nieprzejezdny będzie fragment powiatowej szosy w Brzeziu, w okolicy skrzyżowania z wyznaczoną nowo budowaną drogą, która ma połączyć ul. Wrocławską, przez Podgórną z ul. Leszczyńską. 

- Najpierw na zablokowanym fragmencie drogi prowadzone będą roboty związane z przebudową wszystkich mediów oraz całej infrastruktury technicznej. Dotyczy to kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci światłowodowej, przyłączy elektrycznych. Istnieje tam dość duża sieć infrastruktury technicznej. Później nastąpi budowa przepustu drogowego nad rowem Brzezinka - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie. - Na pewno wykonawca będzie się starał, żeby ruch został udrożniony jak najszybciej, ale z przyczyn technicznych, a także dla bezpieczeństwa pracowników, którzy wykonują prace oraz użytkowników szosy istnieje potrzeba całkowitego wyłączenia drogi. Trzeba jeszcze pamiętać, że samorząd powiatowy planuje w przyszłości remont drogi - od ul. Strzeleckiej do budynku szkoły (CZYTAJ TUTAJ) - dodaje Mariusz Konieczny.

W miejscu, gdzie będą prowadzone prace związane z budową drogi - łącznika, postawiono już nowe oznakowanie. Inwestor, czyli gmina Gostyń prosi kierowców o stosowanie się do znaków. Fragment powiatowej drogi na wysokości budowy zostanie zamknięty, a objazdy poprowadzone zostaną przez Golę oraz przez ul. Wielkopolską i Wrocławską.

[AKTUALIZACJA 18 czerwca]

Zmieniły się plany, uzgodnione z zarządcą zdrogi, wykonawcą i inwestorem. Zapowiadane początkowo na godziny popołudniowe, w piątek 18 czerwca zamknięcie fragmentu drogi powiatowej w Brzeziu, w okolicy skrzyżowania z nowo budowaną drogą łączącą Brzezie z ul. Leszczyńską, zostało odłożone. Dlaczego? - SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.