Reklama

Zainteresowanie duże nie było, ale nowe osiedle w Gostyniu powstanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Zainteresowanie duże nie było, ale nowe osiedle w Gostyniu powstanie - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gostyńskich „gór” do końca września mogli wypowiedzieć się w sprawie nadania ich osiedlu oficjalnej nazwy - Osiedle Tysiąclecia - oraz utworzenia rady i zarządu.

Konsultacje społeczne w sprawie utworzenia samorządu osiedla odbywały się przez cały miesiąc - od 1 do 30 września - INFORMOWALIŚMY O NICH TUTAJ.

Chodziło o zebranie opinii w sprawie utworzenia nowej jednostki - osiedla oraz uwag i wniosków do projektu uchwały o utworzeniu jednostki pomocniczej Osiedla Tysiąclecia i nadania mu statutu. Uchwała została przyjęta przez Radę Miejską w Gostyniu, w czerwcu 2022 r.

Zainteresowani powołaniem nowej jednostki oraz ustanowieniem jej statutu odpowiadali na trzy pytania:

  • Czy opowiada się Pan/Pani za utworzeniem Osiedla Tysiąclecia?
  • Czy jest Pan/Pani za tym, aby Osiedle Tysiąclecia obejmowało swoim zasięgiem ulice Bolesława Chrobrego, Emilii Plater, Hutnika, Leszczyńskiej, Mieszka I, Parkowej, Polnej, Przemysława II, Przy Dworcu, Robotniczej, Spokojnej, Willowej, Władysława Łokietka i Zacisze?
  • Czy jest Pan/Pani za przyjęciem projektu statutu Osiedla Tysiąclecia?
 

Frekwencja była niewielka, chociaż spodziewano się niższej. Do urzędu miejskiego wpłynęło 348 wypełnionych kart konsultacyjnych. Większość – 341 złożono w wersji papierowej, a 7 zostało przesłanych elektronicznie. Analizie poddano 348 formularzy. Nikt z mieszkańców nie zgłosił uwag oraz wniosków, 347 osób opowiedziało się za się za utworzeniem Osiedla Tysiąclecia, przyjęto projekt statutu oraz zasięg Osiedla Tysiąclecia, 1 osoba wstrzymała się od głosu - powiedziała Monika Wozik, naczelnik wydziału spraw obywatelskich gostyńskiego magistratu.

Najliczniej wypowiadającą się grupą byli mieszkańcy ulicy Robotniczej. Wypełnili oni aż 97 kart konsultacyjnych. Następni w kolejności byli mieszkańcy ulicy Willowej - 74 formularze oraz ulicy Władysława Łokietka - 68 kart.

Najmniej opinii spłynęło od mieszkańców ulicy Przemysława II (2). Są ulice, z których mieszkańcy w ogóle nie skorzystali z wyrażenia swojej opinii na temat powołania nowej jednostki (ze statutem, radą osiedla i zarządem) - ul. Polna, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, a także Polna i Przy Dworcu, chociaż one również będą wchodziły w skład nowej jednostki.

Powołanie nowego osiedla leży w kompetencji radnych Rady Miejskiej w Gostyniu. Na najbliższej sesji przedstawimy radnym projekt uchwały dotyczący powołania nowego osiedla Tysiąclecia - wyjaśnia Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza Gostynia.

 

ZOBACZ, gdzie mieszkańcy znaków drogowych nie chcieli, ale i tak przy drodze stanęły - KLIK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy