Reklama

Osiedle Tysiąclecia w Gostyniu - będzie czy nie? Trwają konsultacje społeczne dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Osiedle Tysiąclecia w Gostyniu - będzie czy nie? Trwają konsultacje społeczne dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Osiedle Tysiąclecia w Gostyniu - jest szansa, że stanie się osobna jednostką pomocniczą gminy | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęły się konsultacje społeczne w sprawie utworzenia Osiedla Tysiąclecia w Gostyniu - jako jednostki pomocniczej gminy Gostyń. Na udzielenie odpowiedzi mieszkańcy mają czas do końca miesiąca.

Osiedle Tysiąclecia w Gostyniu (na tzw. górach) po wielu latach może mieć własną radę osiedlową i funkcjonować jako osobny podmiot. Jak wynika z przepisów (ustawa o samorządzie gminnym) jednostkę pomocniczą tworzy rada gminy - z inicjatywy mieszkańców lub po konsultacji z nimi. Działania, by w Gostyniu powstał nowy zarząd osiedlowy rozpoczęły się już w czerwcu. Wtedy odbyła się sesja, na której radni Rady Miejskiej Gostynia zdecydowali o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w tej sprawie. W uchwale, jaka została podjęta, określili tryb i zasady konsultacji w sprawie powołania Osiedla Tysiąclecia w Gostyniu, jako jednostki pomocniczej gminy.

Trwają konsultacje społeczne w sprawie Osiedla Tysiąclecia w Gostyniu

Konsultacje społeczne zaczęły się 1 września 2022r.. Im więcej osób  weźmie w nich udział, tym lepiej. Rada miejska uzyska rzetelną opinię osiedlowej społeczności w sprawie utworzenia osiedla. Konsultacje pomogą również w zapoznaniu się z uwagami i wnioskami do projektu uchwały, która zawiera także proponowaną treść statutu osiedla

dokumenty te dostępne są TUTAJ 

Na czym polegają konsultacje społeczne?

Podczas konsultacji zainteresowani powinni udzielić odpowiedzi na trzy pytania. Ponadto można podzielić się opiniami i uwagami. Należy to zrobić poprzez wypełnienie „Karty konsultacyjnej”, która w wersji elektronicznej dostępna jest na platformie internetowej gminy Gostyń - www.gostyn.pl (w formatach DOC oraz PDF - TUTAJ KARTA KONSULTACYJNA), a w wersji papierowej można ją otrzymać w gostyńskim ratuszu w pokoju nr 10 (I piętro – kancelaria). Kto wypełni kartę w wersji elektronicznej, powinien przesłać plik e-mailem na adres um@gostyn.pl, wpisując jako tytuł wiadomości: „Konsultacje w sprawie utworzenia Osiedla Tysiąclecia”. 

Papierową wersję karty należy przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Gostyniu, Rynek 2, 63-800 Gostyń lub dostarczyć do ratusza, do kancelarii.

Po zakończeniu konsultacji zostanie sporządzone sprawozdanie, które będzie opublikowane na stronie www.gostyn.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej - www.biuletyn.gostyn.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących udziału w konsultacjach, zainteresowani mieszkańcy mogą kontaktować się z Biurem Rady Miejskiej (ratusz, parter, pokój nr 5, tel. 655752129).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy