Reklama

Nowoczesny park handlowy w Gostyniu. Wiemy od kiedy. Znajdzie się miejsce na restaurację McDonald's?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: retailnet.pl/wizualizacja

Nowoczesny park handlowy w Gostyniu. Wiemy od kiedy. Znajdzie się miejsce na restaurację McDonald's? - Zdjęcie główne

Tak, wg projektu inwestora ma wyglądać park handlowy przy ul. Zachodniej w Gostyniu | foto retailnet.pl/wizualizacja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości – Widzimy bardzo duży potencjał handlowy w Gostyniu. W naszej ocenie jest tu miejsce na projekt konsolidujący rozproszony handel – mówi Juliusz Wawrzyniak, prezes firmy Genesis Property, która chce budować w Gostyniu nowoczesny park handlowy. Centrum ma powstać przy rondzie J. Zeidlera (wyjazd w kierunku Leszna).

Nowy park handlowy w Gostyniu

Spółka Genesis Property to firma deweloperska zajmująca się kompleksową realizacją projektów inwestycyjnych. Specjalizuje się w budowie obiektów komercyjnych. Park handlowy jest nowym jej projektem. Inwestor rozpoczął niedawno prace nad kolejnymi inwestycjami handlowymi, a realizację jednej z nich zaplanowano w Gostyniu. W mieście ma powstać centrum handlowe o powierzchni około 6500 GLA* (powierzchnia najmu brutto, z doliczeniem pomieszczeń magazynowych, administracyjnych i socjalnych). 

Plany spółki Genesis Property związane z Gostyniem

Firma dzięki nowej inwestycji zamierza skonsolidować rozproszony handel w naszym mieście.

 - Chcemy stworzyć nowoczesne miejsce dla klientów, którzy mogliby robić zakupy w komfortowych warunkach – informuje Juliusz Wawrzyniak.

Duża inwestycja będzie realizowana w rejonie ulic Leszczyńskiej i Zachodniej. Łączna powierzchnia centrum handlowego wyniesie ponad 9800 GLA, za to klienci będą mogli zostawiać samochody na parkingu mającym około 300 miejsc postojowych. W sumie powierzchnia najmu brutto wynosi 5 000 GLA. Inwestycja znajduje się na etapie projektowania, a otwarcie „parku” zostało wstępnie przewidziane na I kwartał 2024 roku.

Firma Genesis Property dopiero niedawno poinformowała o podjęciu decyzji o budowie w Gostyniu nowego centrum handlowego. Teren inwestycji ma powierzchnię wynoszącą ponad 3 ha.

Nowe centrum handlowe w Gostyniu powstanie na działkach prywatnych

Działki przy ul. Zachodniej, gdzie ma powstać park handlowy, należą do rolników i innych mieszkańców. W wynajmowanych pomieszczeniach mają powstać sklepy i markety z branży spożywczej, przemysłowej, odzieżowej, drogeryjnej oraz artykułów sportowych. Ponadto, na terenie centrum handlowego znajdzie się także market spożywczy, o uznanej marce i wiodącej pozycji na rynku.

Atrakcyjne miejsce dla firmy deweloperskiej 

Gostyń, jako miasto zamieszkiwane przez ponad 20 tysięcy ludzi Spółka Genesis Property uznała za atrakcyjne miejsce do wybudowania centrum handlowego.

- Uważamy, że potencjał handlowy miasta nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Celem naszej inwestycji jest więc wypełnienie tej luki i stworzenie nowego miejsca, w którym mieszkańcy Gostynia oraz okolicznych miejscowości będą mogli zrobić zakupy, a także skorzystać z dostępnych lokali usługowych. Zdecydowanie chcemy stworzyć nowoczesny kompleks, który skonsoliduje i uporządkuje niejednolity handel w Gostyniu - w taki sposób o inwestycji mówi Juliusz Wawrzyniak, prezes firmy Genesis Property.

Lokalizację parku handlowego w Gostyniu wybrano z rozmysłem

Jak przyznaje prezes zarządu spółki, wybór miejsca nie był przypadkowy. Centrum handlowe powstanie na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Zachodniej, a więc tuż przy wjeździe do miasta od strony Leszna. W przyszłości w pobliżu ma przebiegać obwodnica DK 12 dla Gostynia.

- Jest to dogodna lokalizacja, ponieważ centrum handlowe znajdzie się przy drodze krajowej numer 12 z bardzo dogodnym dojazdem od strony obwodnic, tych planowanych oraz tych w budowie. Dzięki temu wszyscy klienci będą mogli łatwo do niego dotrzeć – uzasadnia Juliusz Wawrzyniak.

Czy jest pozwolenie na budowę centrum handlowego w Gostyniu?

W 2020 roku gostyńscy radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Gostyniu, właśnie w rejonie ronda J. Zeidlera i ul. Zachodniej. Według planu znajdujące się tam działki (należące do osób prywatnych) mogą być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniowo-usługową oraz zabudowę usługową. Jest też miejsce na zielone skwery i drogi - wewnętrzne, rowerowe czy dojazdowe.

- W związku z tym inwestor nie musi zwracać się do urzędu miejskiego z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy. Od razu może wystąpić do starostwa powiatowego o pozwolenie na budowę – a to przygotowywane jest w oparciu o plan zagospodarowania przestrzennego i przepisy, które ustala plan - wyjaśnia Ewa Bartosz-Kaźmierska, insp. ds. planowania przestrzennego w wydziale rozwoju i gospodarowania mieniem gminy w UM w Gostyniu.

Spółka Genesis Property w Starostwie Powiatowym w Gostyniu wniosku o pozwolenie na budowę obiektów centrum handlowego jeszcze nie złożyła.

 

 

Duże zainteresowanie wynajmem pomieszczeń w centrum handlowym spółki Genesis Property 

Jeszcze nie rozpoczęto inwestycji, a już - zgodnie z tym, co podaje zarząd spółki - zainteresowanie wynajęciem powierzchni handlowej potwierdziło kilku wiodących najemców. 

- Jeśli chodzi o komercjalizację to muszę przyznać, że postępuje znakomicie. Cieszy nas fakt, że pojawią się u nas również nowe marki oraz nowe koncepty, co będzie wyróżniało nasze centrum handlowe pośród innych. Szacujemy, że do końca tego roku obiekt będzie w większości skomercjalizowany – dodaje Juliusz Wawrzyniak.

Genesis Property - co to za firma?

Genesis Property specjalizuje się w budowie obiektów komercyjnych. Firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku. Obecnie w portfolio Genesis Property można znaleźć realizację obiektów komercyjnych, takich jak: budynki handlowo-usługowe, centra handlowe typu convenience, restauracje fast food oraz stacje paliw.

*na GLA składa się powierzchnia netto najemców (do wyłącznego korzystania) oraz powierzchnie wspólne wykorzystywane przez różnych najemców

źródło: retailnet.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy