Reklama

UWAGA KIEROWCY! Zmiana organizacji ruchu w Gostyniu. Trzeba będzie uważać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

UWAGA KIEROWCY! Zmiana organizacji ruchu w Gostyniu. Trzeba będzie uważać - Zdjęcie główne

Gostyń. Zmiana organizacji ruchu na przebudowanym skrzyżowaniu na ul. Górnej w Gostyniu | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowej gminnej drogi-łącznika zbliża się do finału. To największa inwestycja drogowa wykonywana przez gminę Gostyń. Wzdłuż alei Niepodległości pojawiło się nowe oznakowanie – pionowe. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu? Wiemy, gdzie nastąpią zmiany.

Firma z Kościana, która buduje al. Niepodległości na zakończenie inwestycji ma czas do 30 listopada (po przedłużonym terminie) i wszystko wskazuje na to, że dotrzyma umowy. Później musi zgłosić wykonane zadanie do odbioru. Gmina Gostyń jako inwestor ma na to 10 dni. Jednak droga od razu po zakończeniu nie może zostać otwarta.

- Jest to całkowicie nowy odcinek drogi, należy uzyskać wszelkie pozwolenia na użytkowanie – tłumaczy Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Po dopełnieniu wszystkich stosownych formalności, podpisaniu uzgodnień droga zostanie niezwłocznie otwarta. Od odbioru inwestycji do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, może upłynąć kilka tygodni. Portal gostynska.pl już dziś informuje, jakie zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone, ze względu na otwarcie dla ruchu rowerowego, pieszego i samochodowego al. Niepodległości - SZCZEGÓŁY I PROGONOZY "KIEDY POJEDZIEMY" - TUTAJ

Al. Niepodległości w Gostyniu. Podporządkowana powiatowej

W Brzeziu droga powiatowa biegnąca od Ronda Czarnego Legionu w Gostyniu przez ul Strzelecką, dalej przez wieś, aż do Ponieca będzie się zbiegała z al. Niepodległości. Tak dużego skrzyżowania „w centrum” miejscowości dotąd nie było. Szosa powiatowa, jako ta wyższej kategorii, będzie drogą główną i to niej będzie podporządkowany przebieg gminnej drogi-łącznika. Dla poprawy bezpieczeństwa na odcinkach gminnych zostanie ustawiona sygnalizacja wzbudzana ze znakiem B-20 (stop).

Inny typ skrzyżowania u zbiegu ul. Górnej i Podgórnej. Teraz dojdzie al. Niepodległości

Zmiana organizacji ruchu nastąpi u zbiegu ul. Górnej, Podgórnej i al. Niepodległości. Ze skrzyżowania w kształcie litery T, powstanie skrzyżowanie, na które wlot będą miały 4 drogi. Teraz droga od ul. Sikorskiego przez Górną do al. Niepodległości będzie drogą podporządkowaną. I tak samo z drugiej strony nowego skrzyżowania – odcinek ul. Górnej do ul. Wielkopolskiej zostanie podporządkowany al. Niepodległości.

Al. Niepodległości w Gostyniu. Co z ruchem ciężarowym?

- Cała nowa droga-łącznik wykonana jest w technologii pozwalającej na przejazd samochodów ciężarowych, jednak z uwagi na bardzo duży spadek jezdni w ulicy Podgórnej, obecnie nie przewidujemy możliwości przejazdu samochodów ciężarowych całym odcinkiem drogi – informuje Mariusz Konieczny.

Fragment od ul. Leszczyńskiej do ul. Strzeleckiej (skrzyżowanie w Brzeziu) zostanie udostępniony bez ograniczeń, natomiast odcinek od ul. Strzeleckiej, w kierunku ul. Górnej, aż do Wrocławskiej zostanie ograniczony do pojazdów o masie całkowitej nie przekraczającej 10 ton. 

Al. Niepodległości w Gostyniu. Co z oznakowaniem poziomym?

Na drodze malowane są aktualnie znaki poziome. W tej kwestii gmina jako inwestor ma wątpliwości. Zgodnie z technologią wykonania, znaki powinny pojawić się na jezdni po odparowaniu nawierzchni.

Ponieważ procedura przetargowa i warunki umowy wskazują, że wykonawca musi zrealizować zadanie w całości - oznakowanie poziome zostało wykonane - mówi M. Konieczny.

Jednak może się zdarzyć tak, że z czasem farba może zacząć żółknąć, a wtedy firma będzie zobowiązana do wykonania malowania raz jeszcze.

Jak zapisano w umowie, powołując się na  warunki przetargowe, gmina ma 7 lat gwarancji na tę drogę – mówi naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy