Reklama

Trzeci pożar w ciągu doby w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo unormowania się pogody, strażacy w powiecie gostyńskim nie siedzą bezczynnie. Dziś tuż po godzinie 10.00 zostali wysłani do gaszenia sadzy w przewodzie kominowym. To już trzecie takie zgłoszenie w przeciągu ostatnich 24 godzin. Oby ostatnie.

Reklama

Dziś rano, 22 stycznia, do dyżurki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Gostyniu przekazano informację o prawdopodobnym zapaleniu się sadzy w przewodzie kominowym w budynku na terenie Krobi.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 10.15 o pożarze sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym w Krobi na ul. Powstańców Wielkopolskich - relacjonuje starszy ogniomistrz Mateusz Rajewski, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Zadaniem strażaków było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyczyszczenie komina przy użyciu sprzętu kominiarskiego, kontrola budynku przy użyciu sprzętu kominiarskiego, kontrola budynku przy użyciu kamery termowizyjnej i czujnika wielogazowego.

W akcji gaśniczej brały udział 3 zastępy: 1 zastęp OSP Krobia i 2 zastępy JRG Gostyń. Działania trwały około godziny. Nie stwierdzono większych strat.

 

To już 3 z kolei pożar sadzy w kominie na terenie naszego powiatu w przeciągu ostatniej doby, a kilkunasty od początku 2022 r.

Pierwszy wczorajszy pożar sadzy w kominie był również w budynku jednorodzinnym w Gostyniu na ul. Nad Kanią.

- 21 stycznia o godzinie 17.00 zadysponowaliśmy 3 zastępy JRG z Gostynia do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w Gostyniu - dodaje dyżurny operacyjny KP PSP w Gostyniu. -  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oczyszczeniu przewodu kominowego.

Strażacy wrócili do jednostki o 17.44.

Zaledwie 15 minut później (w piątek) zawyły syreny strażackie w Krobi. Informacja o pożarze sadzy w kominie w Gogolewie, gm. Krobia dotarła do dyżurnego gostyńskiej KP PSP o 18.00.

- Zgłoszenie dotyczyło zapalenia się sadzy w kominie budynku gospodarczego - mówi st. ogniomistrz Mateusz Rajewski z gostyńskiej KP PSP. - Zadysponowano 3 zastępy, 1  OSP Krobia i 2 zastępy JRG Gostyń. Za pomocą sprzętu kominiarskiego wyczyszczono komin i to doprowadziło do wygaszenia pożaru.

Mimochodem nasuwa się pytanie, ile z tych pożarów - pominąwszy oczywiście zdarzenia losowe - mogłoby się nie wydarzyć, gdybyśmy przed rozpoczęciem sezonu grzewczego zlecali porządną kontrolę i serwis przewodów kominowych w naszych domach specjalistom, a więc gostyńskim kominiarzom.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy