Reklama

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krobia podpisała umowę na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz budynku Przedszkola Samorządowego przy ulicy Szkolnej. Inwestycja, na którą samorząd otrzymał dofinansowanie z programu Polski Ład, powinna potrwać do listopada bieżącego roku.

Reklama

Przetarg na termomodernizację tych dwóch obiektów oświatowych wygrała RAF-MAL Zakład Usługowo-Remontowy Rafała Piotrowskiego z Gostynia. Firma złożyła ofertę opiewającą na 2.881.977,58 zł.

Lwia część środków, które pochłonie inwestycja, to dofinansowanie pozyskane przez gminę Krobia z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - 2.737.878,70 zł. Co konkretnie zostanie zrobione za te pieniądze?

W przypadku Szkoły Podstawowej imiena Stanisława Fenrycha w Pudliszkach, roboty budowlane obejmować będą modernizację tzw. starego budynku. Planuje się:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych oraz  dachu,
  • wymianę stolarki,
  • przystosowanie budynku dla potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • przebudowę pomieszczeń
  • wykonanie schodów zewnętrznych.
 

Z kolei, jeżeli chodzi o  budynek Przedszkola Samorządowego przy ulicy Szkolnej, wykonane zostaną prace obejmujące:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu,
  • remont tarasu i dojść do budynku,
  • remont sal przedszkolnych. 
 

- Głównym celem obydwu inwestycji jest przede wszystkim doprowadzenie do zmniejszenia zużycia energii, co wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne i przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania budynków. Niemniej ważnym aspektem jest poprawa estetyki mocno zdegradowanych pod względem technicznym elewacji obu budynków, a w przypadku budynku przedszkolnego - również tarasu, którego funkcjonowanie z tych względów jest mocno ograniczone - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Unowę na termomodernizację podpisano w środę, 22 marca 2023 roku. Zgodnie z nią, inwestycja powinna zostać zakończona w listopadzie 2023 roku.

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy