Reklama

"Stówa" dla OSiR w Gostyniu. Panie będą zadowolone z szatni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

"Stówa" dla OSiR w Gostyniu. Panie będą zadowolone z szatni - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Gostyń - remont pomieszczenia szatni damskiej wraz z zapleczem sanitarnym na krytej pływalni 100 000 zł - taki komunikat znajdziemy na liście podmiotów, które otrzymają wsparcie w 2023 roku z programu „Szatnia na medal”. To oznacza kolejny remont na gostyńskiej pływalni.

Reklama

"Szatnia na medal" także na basenie w Gostyniu 

Dofinansowaniem objęte zostanie 31 jednostek samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego. Wśród nich jest 6 podmiotów, które skorzystają z programu po raz pierwszy. OSiR w Gostyniu po raz kolejny ubiegał się o wsparcie finansowe na realizację zadań w zakresie poprawy i rozwoju infrastruktury sportowej i miał szczęście - w kategorii „zadania remontowe” otrzyma 100 000 zł. Dyrektor Zbigniew Kordus zaznacza, że na razie OSiR dostał promesę, ale ma nadzieję, że uda się przy wsparciu funduszy zewnętrznych po 15 latach wyremontować kolejną szatnię - tym razem damską. 

- Skorzystaliśmy z możliwości i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z tego względu, że w tym roku mija 15 lat od otwarcia krytej pływalni w Gostyniu. Po takim czasie niektóre części budynku wymagają kompleksowego remontu, inne obiekty mniejszego - mówi Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

Najbardziej odnowienia potrzebują m.in. szatnie. 

- Przez te szatnie każdego miesiąca przewija się mnóstwo osób, około 15 tysięcy. W ubiegłym roku z otrzymanej dotacji wyremontowana została szatnia męska - dodaje dyrektor OSiR w Gostyniu.

Dotacja to za mało żeby wyremontować szatnię

100 000 zł z dotacji na realizację zadania nie wystarczy. Przygotowując się do remontu, inwestor w pierwszej kolejności musi zaktualizować kosztorys, w końcu od remontu męskiej szatni minął prawie rok, ceny za usługi i materiały w branży budowlanej poszły w górę. 

W 2022 roku remont szatni męskiej w całości kosztował 244 tys. zł. OSiR otrzymał wsparcie w wysokości 100 tys. zł z programu „Szatnia na medal”, czyli maksymalną kwotę, jaką można było dostać, pozostałe fundusze pochodziły z budżetu gminy. 

- Nie wiadomo, jak finansowo będzie wyglądała inwestycja w tym roku. Przy składaniu wniosków, jeśli chodzi o szacunkowe koszty zakładaliśmy podobną kwotę - około 240 tysięcy. Mamy jednak świadomość, że ona może się różnić. Przetarg pokaże, ile ostatecznie zapłacimy za realizację zadania - tłumaczy Zbigniew Kordus. 

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, do budżetu gminy radni mają wprowadzić pieniądze na pokrycie kosztów przebudowy szatni damskiej. Przypuszczalnie chodzi o 150 tys. zł. Jeśli zagłosują "za" trzeba się liczyć z tym, że - podobnie, jak to było w 2022 r. -  na czas realizacji inwestycji we wrześniu i październiku 2023 r. pływalnia w Gostyniu zostanie zamknięta. W to wchodzi również coroczna przerwa technologiczna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy