Reklama

Mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni i pytają w Urzędzie Miejskim w Krobi, dlaczego nie ma węgla?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni i pytają w Urzędzie Miejskim w Krobi, dlaczego nie ma węgla? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tygodniach oczekiwań w czwartek, 15 grudnia 2022 roku do gminy Krobia przyjechał pierwszy transport węgla, który gmina będzie sprzedawała po preferencyjnych cenach. 25 ton groszku od dostawcy - PGE Paliwa - oczywiście w żaden sposób nie zaspokaja potrzeb mieszkańców samorządu, którzy wnioskowali o zakup tańszego opału. - Taka ilość wystarczy dla 17 wnioskodawców - mówi Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach w powiecie gostyńskim. Przyszła tylko jedna frakcja

Jak już wcześniej pisaliśmy, gmina Krobia to jedna z dwóch gmin w powiecie gostyńskim, obok Gostynia, która dotychczas nie otrzymała ani kilograma węgla po preferencyjnych cenach - WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ KLIKAJĄC GRAFIKĘ PONIŻEJ.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

Sytuacja zmieniła się w czwartek, 15 grudnia 2022 roku, gdy na teren samorządu dotarł pierwszy transport węgla - 25 ton groszku. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb gminy, która na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców oszacowała swoje potrzeby na około... 1100 ton, czyli ponad 40 razy więcej.

- Taka ilość węgla dostarczonego do gminy Krobia wystarczy dla 17 wnioskodawców, ale mówimy tylko o tych mieszkańcach, którzy złożyli wnioski na zakup ekogroszku - tłumaczy A. Sarbinowski.

Nie da się również nie zauważyć, że do gminy dotarł tylko jeden rodzaj węgla. Jak słyszymy, obecnie na rynku występuje niedobór frakcji orzecha.

Sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach w powiecie gostyńskim. Nie wiadomo kiedy i czy przyjdą kolejne

Sprzedaż pierwszych 25 ton węgla rozpocznie się w poniedziałek, 19 grudnia 2022 roku. Obowiązująca cena to 1949,60 zł za tonę.

- Zamówienia mieszkańców realizowane będą zgodnie z kolejnością złożonych wniosków, po uprzednim kontakcie telefonicznym ze strony pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi - dodaje A. Sarbinowski.

Urzędnicy nie są w stanie powiedzieć, kiedy i czy do gminy dotrą kolejne dostawy opału zamówione przez krobski samorząd, co - jak słyszymy - ma być spowodowane "brakiem lub ograniczoną ilością surowca w punkcie odbioru". 

Sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach w powiecie gostyńskim. Co trzeba zrobić, żeby kupić węgiel?

Zakupu węgla dokonać będzie można w Urzędzie Miejskim w Krobi. Płatność możliwa będzie kartą płatniczą (forma preferowana), przelewem lub gotówką w placówce Poczty Polskiej bądź w banku, na wskazany na fakturze rachunek bankowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy