Reklama

Siedmiu dyrektorów otrzymało akty nominacji. Jest też zgoda kuratorium na dyrektora w Siemowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski Gostyń

Siedmiu dyrektorów otrzymało akty nominacji. Jest też zgoda kuratorium na dyrektora w Siemowie - Zdjęcie główne

18 sierpnia w gostyńskim ratuszu wręczono akty nominacji 7 dyrektorom szkół i przedszkoli | foto Urząd Miejski Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybrani w tegorocznych konkursach dyrektorzy szkół i przedszkoli w gminie Gostyń odebrali akty powołania na swoje stanowiska.

Nowi dyrektorzy szkół w Gostyniu i gminie

Spotkanie odbyło się w czwartek, 18 sierpnia 2022 r. w gostyńskim ratuszu. Wówczas wręczono akty powołania na stanowisko 7 dyrektorom gminnych szkół i przedszkoli. Wybrani obejmą funkcję zarządcy placówki oświatowej od 1 września 2022 r., czyli wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i będą ją pełnić przez najbliższych pięć lat. 

Zastępca burmistrza Gostynia wręczył akty nominacji: Waldemarowi Mincie (Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu), Małgorzacie Kasprzak (Szkoła Podstawowa w Daleszynie), Jolancie Przybył (Szkoła Podstawowa w Goli), Monice Taladze (Szkoła Podstawowa w Sikorzynie), Małgorzacie Wesołowskiej (Przedszkole Miejskie nr 4 w Gostyniu) oraz Jolancie Skrzypek (Przedszkole Miejskie nr 5 w Gostyniu).

Dyrektor szkoły w Siemowie jednak zostaje

Małgorzata Stróżyńska, która dotychczas pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Siemowie również znalazła się w grupie dyrektorów, którym wręczono akt nominacji. 

Przypomnijmy, podczas ogłoszonego w maju naboru na dyrektora szkoły w Siemowie, nie zgłosił się żaden kandydat. Po prostu nie było chętnych do kierowania placówką. Zgodnie z prawem, o powołaniu nowego zarządcy mógł zdecydować burmistrz, powierzając stanowisko wybranej osobie. Patrząc na doświadczenie i dotychczasową pracę, zaproponowano je dotychczasowej dyrektor szkoły w Siemowie, która jest też nauczycielką przedmiotów ścisłych w tej szkole.

Jak uzasadniono w zarządzeniu:

- Burmistrz Gostynia na podstawie art. 63 ust. 12 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe (tekst jednolity Dz. U. z 2021 roku poz. 1082 z późn. zm.) postanowił powierzyć stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie Pani Małgorzacie Stróżyńskiej na okres od 1 września 2022 roku do 31 sierpnia 2027 roku. W powyższej sprawie uzyskano zgodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na powierzenie stanowiska dyrektora ustalonemu w porozumieniu kandydatowi oraz pozytywną opinię rady pedagogicznej tej szkoły - czytamy w zarządzeniu burmistrza Gostynia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy