Reklama

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna potrwać do połowy 2023 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: źródło: Gmina Krobia

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna potrwać do połowy 2023 roku - Zdjęcie główne

Pomieszczenia na pierwszym piętrze Pałacu Ślubów zostaną przeznaczone na: Salę Animacji Kulturalnej, inkubator NGO i przedsiębiorczości, Klub Wsparcia Rodzin oraz świetlicę środowiskową. Z kolei w piwnicy w jednym z pomieszczeń powstanie tzw. Multimedialna Wyspa Kasztelańska | foto źródło: Gmina Krobia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 15 listopada gmina Krobia podpisała umowę z wykonawcą na przeprowadzenie ostatniego etapu rewitalizacji przestrzeni miejskiej Krobi. Mianowicie chodzi o inwestycję związaną z Wyspą Kasztelańską, gdzie część prac ma dotyczyć wnętrza Pałacu Ślubów, a druga zagospodarowania terenu wokół budynku.

W związku z przeniesieniem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia i jej księgozbiorów do otwartego niedawno Centrum Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT lokalne władze mają zamiar zaadaptować pozostałe w budynku na Wyspie Kasztaleńskiej pomieszczenia na pierwszym piętrze i utworzyć: Salę Animacji Kulturalnej, inkubator NGO i przedsiębiorczości, Klub Wsparcia Rodzin oraz świetlicę środowiskową. Z kolei w piwnicy jedno z pomieszczeń przeznaczonych zostanie na tzw. Multimedialną Wyspę Kasztelańską, w której będzie można zapoznać się z historią tego miejsca.

W zakresie przebudowy samego budynku przewidywany jest remont jego elewacji, wraz z zamontowaniem iluminacji świetlnej, przebudowa klatki schodowej i pomieszczeń sanitarnych oraz wymiana instalacji gazowej. Ponadto znikną dotychczasowe bariery architektoniczne, a Pałac Ślubów będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością poprzez montaż platformy podłogowej przy schodach zewnętrznych oraz windy.

Jeżeli chodzi o prace ma zewnątrz to w ramach zagospodarowania terenu wokół Wyspy Kasztelańskiej ma powstać kaskada wodna, wyeksponowane elementy historyczne murów obronnych, przewidziano montaż elementów małej architektury, wykonanie schodów-tarasu przy fosie, urządzenie terenów zieleni, budowę placu zabaw stylizowanego na gród kasztelański, utworzenie ciągów spacerowych, montaż siedzisk, wymianę ogrodzenia, nawodnienie terenu, montaż aeratorów do napowietrzania wody w fosie oraz monitoringu.

Za całość prac gmina zapłaci wykonawcy - firmie JG - BUD Jan Grzybowski z Daszewic prawie 4,3 mln zł. Jest to o ponad 1,5 mln więcej, niż krobscy urzędnicy zakładali we wniosku o dofinansowanie składanym podczas starań o dofinansowanie. Było to jednak w 2017 roku. Na ostatniej sesji radni zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę, dzięki czemu podpisanie umowy było możliwe. 

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna zakończyć się mniej więcej za 1,5 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy