reklama
reklama

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna potrwać do połowy 2023 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: źródło: Gmina Krobia

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna potrwać do połowy 2023 roku - Zdjęcie główne

Pomieszczenia na pierwszym piętrze Pałacu Ślubów zostaną przeznaczone na: Salę Animacji Kulturalnej, inkubator NGO i przedsiębiorczości, Klub Wsparcia Rodzin oraz świetlicę środowiskową. Z kolei w piwnicy w jednym z pomieszczeń powstanie tzw. Multimedialna Wyspa Kasztelańska | foto źródło: Gmina Krobia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 15 listopada gmina Krobia podpisała umowę z wykonawcą na przeprowadzenie ostatniego etapu rewitalizacji przestrzeni miejskiej Krobi. Mianowicie chodzi o inwestycję związaną z Wyspą Kasztelańską, gdzie część prac ma dotyczyć wnętrza Pałacu Ślubów, a druga zagospodarowania terenu wokół budynku.
reklama

W związku z przeniesieniem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia i jej księgozbiorów do otwartego niedawno Centrum Biblioteczno-Kulturalnego KROB_KULT lokalne władze mają zamiar zaadaptować pozostałe w budynku na Wyspie Kasztaleńskiej pomieszczenia na pierwszym piętrze i utworzyć: Salę Animacji Kulturalnej, inkubator NGO i przedsiębiorczości, Klub Wsparcia Rodzin oraz świetlicę środowiskową. Z kolei w piwnicy jedno z pomieszczeń przeznaczonych zostanie na tzw. Multimedialną Wyspę Kasztelańską, w której będzie można zapoznać się z historią tego miejsca.

W zakresie przebudowy samego budynku przewidywany jest remont jego elewacji, wraz z zamontowaniem iluminacji świetlnej, przebudowa klatki schodowej i pomieszczeń sanitarnych oraz wymiana instalacji gazowej. Ponadto znikną dotychczasowe bariery architektoniczne, a Pałac Ślubów będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością poprzez montaż platformy podłogowej przy schodach zewnętrznych oraz windy.

Jeżeli chodzi o prace ma zewnątrz to w ramach zagospodarowania terenu wokół Wyspy Kasztelańskiej ma powstać kaskada wodna, wyeksponowane elementy historyczne murów obronnych, przewidziano montaż elementów małej architektury, wykonanie schodów-tarasu przy fosie, urządzenie terenów zieleni, budowę placu zabaw stylizowanego na gród kasztelański, utworzenie ciągów spacerowych, montaż siedzisk, wymianę ogrodzenia, nawodnienie terenu, montaż aeratorów do napowietrzania wody w fosie oraz monitoringu.

Za całość prac gmina zapłaci wykonawcy - firmie JG - BUD Jan Grzybowski z Daszewic prawie 4,3 mln zł. Jest to o ponad 1,5 mln więcej, niż krobscy urzędnicy zakładali we wniosku o dofinansowanie składanym podczas starań o dofinansowanie. Było to jednak w 2017 roku. Na ostatniej sesji radni zdecydowali się dołożyć brakującą kwotę, dzięki czemu podpisanie umowy było możliwe. 

Rewitalizacja Wyspy Kasztelańskiej powinna zakończyć się mniej więcej za 1,5 roku. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama