Reklama

Reprezentanci gminy Gostyń w Dreźnie. Rozmawiali o współpracy i świętowali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Reprezentanci gminy Gostyń w Dreźnie. Rozmawiali o współpracy i świętowali - Zdjęcie główne

Rzemieślnicy z gminy Gostyń w Dreźnie, podczas gali święta mistrzów (Meisterfeier)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Reprezentanci gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych, ze Starszym Cechu Benonem Zboralskim, a także przedstawicielami Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego wzięli udział w galowych obchodach najważniejszego rzemieślniczego święta w Niemczech.

Reklama

Uroczyste wręczenie dyplomów mistrzowskich to najważniejsze rzemieślnicze święto w Niemczech. W sobotę, 17 września 2022 roku w Dreźnie galowe obchody zorganizowała Izba Rzemieślnicza. Zgodnie z wieloletnią tradycją do udziału zaproszono też partnerów krajowych i zagranicznych. Wśród gości znaleźli się również reprezentanci gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych, ze Starszym Cechu Benonem Zboralskim. Byli też przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, z jego prezesem Krzysztofem Marcem. Wizyta była nie tylko okazją do świętowania. W Dreźnie rozmawiano także o wspólnych przedsięwzięciach w najbliższych miesiącach i dokonano pierwszych ustaleń.

Podczas uroczystości 286 absolwentów, w tym 48 kobiet, odebrało dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu mistrza w swoim zawodzie. Dziesiątce prymusów dyplomy wręczyli goście honorowi. Głównym prelegentem był Christian Lindner, federalny minister finansów. Gali towarzyszyła wystawa mistrzowskich prac oraz prezentacje sponsorów MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ.

Tradycyjnie organizatorzy święta mistrzów (Meisterfeier) zadbali też o obecność przedstawicieli władz. Rzemieślnicy zaprosili na galę saksońskich parlamentarzystów, władze Drezna oraz miast i powiatów z obszaru działania izby, przedstawicieli organizacji politycznych, instytucji państwowych, samorządowych, oświatowych i gospodarczych. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych gminy Gostyń z burmistrzem Jerzym Kulakiem.

Wieczór poprzedzający galę był okazją do spotkania zagranicznych partnerów z władzami drezdeńskiej izby. 

- Rozmowy dotyczyły możliwości i zasad dalszej współpracy w obliczu wszystkich wyzwań, jakie obecnie stoją, zarówno przed przedsiębiorcami, jak i klasą polityczną na szczeblach centralnym i lokalnym. Jak stwierdził Jörg Dittrich, prezes drezdeńskiej izby, witając gości z Polski, Francji i Czech, „zwłaszcza teraz ważne jest, aby pokazać naszą jedność. Jeśli będziemy działać razem, przezwyciężymy najgorszy kryzys” - mówi Maciej Kretkowski, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej gostyńskiego magistratu, który również uczestniczył w rozmowach.

O konkretnych pomysłach na współpracę rozmawiano kilka godzin wcześniej podczas spotkania w siedzibie izby. Udział w nim wzięła delegacja SWPPG oraz Agata Kobyłka, przedstawicielka współpracującego ze stowarzyszeniem Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Omówiono założenia, program oraz praktyczne aspekty realizacji projektu, który przewiduje wyjazd studyjny do Saksonii grupy przedsiębiorców z obszaru działania SWPPG – w szczególności tych, którzy zainteresowani są aktywnością na rynkach zagranicznych oraz kooperacją z niemieckimi (i nie tylko) partnerami. Wyjazd ma nastąpić w listopadzie 2022 r., a do jego realizacji planuje się wykorzystanie możliwości, jakie stwarza EEN (Enterprise Europe Network) – międzynarodowa sieć organizacji wspierania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy