Reklama

Przyjęto nowego radnego pod skrzydła Rady Powiatu Gostyńskiego. Kto uzupełnił wakat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Przyjęto nowego radnego pod skrzydła Rady Powiatu Gostyńskiego. Kto uzupełnił wakat? - Zdjęcie główne

Ireneusz Szymałka na sesji Rady Powiatu Gostyńskiego jako radny złożył uroczyste ślubowanie | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ireneusz Szymałka z Bułakowa (gm. Pogorzela), reprezentujący klub SKW, uzupełnił skład Rady Powiatu Gostyńskiego. Na ostatniej sesji, złożył uroczyste ślubowanie.

Sesja Rady Powiatu Gostyńskiego inna niż wszystkie

Inaczej niż zwykle wyglądała sesja Rady Powiatu Gostyńskiego, która odbyła 23 lutego 2023 roku. Na początku radni oraz pozostałe osoby uczestniczące w obradach uczcili minutą ciszy pamięć Alfreda Siamy, radnego z Pogorzeli, który zmarł nagle w styczniu bieżącego roku. Jego śmierć zaskoczyła nie tylko najbliższych, ale też koleżanki i kolegów, z którymi współpracował w radzie powiatu - CZYTAJ TUTAJ.

Śp. Alfred Siama pełnił funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego. Zadaniem przewodniczącego jest organizowanie pracy rady oraz prowadzenie obrad rady powiatu. Jeśli chodzi o przepisy dotyczące samorządu powiatowego, przewodniczący może wyznaczyć do wykonywania swoich zadań wiceprzewodniczącego.

Dziś (23.02.2023) doszło do sytuacji, kiedy to z powodu śmierci nieobecny na posiedzeniu był przewodniczący, jednocześnie nie został wyznaczony wiceprzewodniczący, zatem zadania przewodniczącego do czasu wyboru następcy, na 45. sesji Rady Powiatu Gostyńskiego wykonywał wiceprzewodniczący najstarszy wiekiem. Obrady prowadził Maciej Biskup.

Na początku zapoznał radnych z postanowieniami komisarza wyborczego Marcina Czwojdy, dotyczącymi wygaśnięcia mandatu radnego.

- Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 11 stycznia 2023 roku mandatu radnego, wybranego do Rady Powiatu Gostyńskiego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej z powodu śmierci. Radnym, którego mandat wygasł jest Alfred Józef Siama – czytamy w postanowieniu komisarza wyborczego w Lesznie z 17 stycznia.

Kto został nowym radnym powiatu gostyńskiego?

Radnym przedstawiono również decyzję komisarza wyborczego w Lesznie z 25 stycznia, związaną z  uzupełnieniem wakatu w szeregach Rady Powiatu Gostyńskiego - CZYTAJ TUTAJ. 

Ireneusz Szymałka podczas wyborów samorządowych w 2018 roku starał się o mandat radnego powiatowego, w okręgu wyborczym nr 3 (w gminie Pogorzela). Był kandydatem do pracy w samorządzie powiatowym z listy nr 13 KW SKW Ziemi Gostyńskiej. W wyborach uzyskał  kolejno największą liczbę głosów, a nie stracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

Przed objęciem mandatu radnego, Ireneusz Szymałka w obecności uczestników sesji, złożył uroczyste ślubowanie.

- Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów państwa polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw  Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg - brzmiały słowa ślubowania.

Nowy rajca powiatowy przyznał w kuluarach, że rola samorządowca nie jest mu obca, gdyż pracował już jako radny w gmine Pogorzela i wie "z czym to się je". Wyraził wolę pracy w dwóch komisjach stałych Rady Powiatu Gostyńskiego: komisji rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska, a także w komisji organizacyjnej, spraw społecznych i porządku publicznego. Dlatego na ostatniej sesji, podejmując stosowną uchwałę, rajcy uaktualnili skład tychże komisji.

- Radnemu serdecznie gratuluję, życzę owocnej pracy w samorządzie - zwrócił się do nowego rajcy wiceprzewodniczący Maciej Biskup.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy