Reklama

Kto uzupełni wakat w Radzie Powiatu Gostyńskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl

Kto uzupełni wakat w Radzie Powiatu Gostyńskiego? - Zdjęcie główne

foto arch. portalu gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Powiatu Gostyńskiego pracuje w zmniejszonym składzie 18 członków. Nagle zmarł jej przewodniczący, Alfred Siama. Nieuniknione są pytania, kto w radzie go zastąpi?

Śmierć Alfreda Siamy zaskoczyła wszystkich radnych, a także lokalną społeczność - CZYTAJ TUTAJ. We wtorek, 17 stycznia komisarz wyborczy w Lesznie wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. 

- Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 11 stycznia 2023 roku mandatu radnego, wybranego do Rady Powiatu Gostyńskiego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 13 KWW SKW Ziemi Gostyńskiej z powodu śmierci. Radnym, którego mandat wygasł jest Alfred Józef Siama – czytamy w komunikacie. 

Jeśli chodzi o radę powiatu, w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego rady powiatu nie przeprowadza się wyborów uzupełniających. Pierwszeństwo do zajęcia mandatu ma następny kandydat z listy, który w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał największą liczbę głosów. 

- Dzisiaj również komisarz wysłał pismo do kandydata następnego z listy, który w wyborach otrzymał największą liczbę głosów, ale nie uzyskał mandatu w radzie. Adresat od momentu otrzymania powiadomienia komisarza wyborczego ma 3 dni na ewentualne zrzeczenie się mandatu – wyjaśnia Joanna Neczyńska, dyrektor leszczyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. 

Jeśli delegatura KBW w Lesznie nie otrzyma takiej odmowy, następnym krokiem komisarza będzie podjęcie postanowienia o wstąpieniu danej osoby do Rady Powiatu Gostyńskiego. Jeżeli natomiast przyjmie mandat, to ostatnim krokiem jest ślubowanie podczas sesji.

W wyborach samorządowych w 2018 roku, spośród kandydatów KWW Samorządowej Koalicji Współpracy z okręgu nr 3 - listy nr 13 Alfred Siama zdobył 586 głosów (drugie miejsce, wysoko postawiona poprzeczka). Kolejny wynik to 94 głosy, które otrzymał Ireneusz Szymałka z Bułakowa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy