Reklama

Przedterminowe wybory w Pogorzeli roztrzygnięte. Jest nowa sołtyska Głuchowa i przewodniczący Komitetu Mieszkańców Pogorzeli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. prywatne/fotomontaż: Z. Pacanowski

Przedterminowe wybory w Pogorzeli roztrzygnięte. Jest nowa sołtyska Głuchowa i przewodniczący Komitetu Mieszkańców Pogorzeli - Zdjęcie główne

Sołtyska wie, że jest jeszcze duzo do zrobienia i liczy na współpracę rady i mieszkańców | foto arch. prywatne/fotomontaż: Z. Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Pogorzela po raz kolejny ogłoszono przedterminowe wybory. Dotychczasowy sołtys wsi Głuchów, Zdzisław Figielek zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych. Natomiast Komitet Mieszkańców Pogorzeli od przedwczesnej śmierci poprzedniego przewodniczącego w grudniu 2021 działał w okrojonym składzie.

W gminie Pogorzela odbyły sie ostatnio przedterminowe wybory na stanowisko sołtysa wsi Głuchów oraz na przewodniczącego Komitetu Mieszkańców Pogorzeli. 

Nowa sołtyska, nowa miotła?

W środę 18 maja odbyły się przedterminowe wybory sołtysa w Sołectwie Głuchów. Poprzedni, wieloletni sołtys, Zdzisław Figielek zrezygnował z piastowanego stanowiska ze względów zdrowotnych. Na 329 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 55 mieszkańców. Sołtysem Sołectwa Głuchów została wybrana Jolanta Wardyńska, otrzymała 34 głosy. W wyborach nie zgłoszono kontrkandydata.

Jolanta Wardyńska dotychczas nie działała w sołeckiej radzie, jest za to wieloletnią zastępcą przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchowie. Zgromadzone w nim panie mają zawsze mnóstwo pomysłów i niespożyte pokłady energii. Przykładem niech będzie chociażby ostatni Dzień Kobiet (artykuł pod TYM linkiem) czy impreza urodzinowa Zuzanny Kryś (relacja TUTAJ).

- Jest to dla mnie nie lada wyzwanie.Na krótki czas bo tylko 1,5 roku.Wiadomo że nowy sołtys został z dotychczasową  radą sołecką, będziemy wspólnie  realizować  plany związane z naszą wsią - zapewnia nowo wybrana sołtyska Jolanta Wardyńska. - Planów jest dużo , nowych i tych po moim poprzedniku które są do zrealizowania i myślę że fundusze też się znajdą. Mam nadzieję że współpraca ze wszystkimi organizacjami będzie układała się pomyślnie.

Wybrano także przewodniczącego Komitetu Mieszkanców

W czwartek, dzien później tj. 19 maja  przeprowadzono  również przedterminowe wybory Przewodniczącego Komitetu Mieszkańców Pogorzeli. Poprzedni przewodniczący, Wojciech Zygner zmarł nagle w grudniu 2021 r. (pisaliśmy o tym TU) i od tego momentu komitet działał bez szefa. Na 1640 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 62 mieszkańców. Przewodniczącym Komitetu Mieszkańców Pogorzeli został Sławomir Krzyżyński, który otrzymał 34 głosy, natomiast jego kontrkandydaci otrzymali: Dorota Gol – 17 głosów, Michał Rudyński – 11 głosów.

- Pragnę coś zmienić, zrobić imprezy dla mieszkańców Pogorzeli, aktywizować ich - zapewnia Sławomir Krzyżyński, nowy przedodniczący KMP. - Może uda się stworzyć jakiś „grzybek” na którejś z ulic czy przy boisku sportowym. Tam można by było spotkać się przy grillu, muzyce, odpocząć i zabawić. Pomysłów będzie wiele, ale wszystko zależy od funduszy i współpracy z burmistrzem Piotrem Curykiem, który jest osoba otwartą i życzliwą.

Lokalny przediebiorca ma też plan współpracy z KS Pogorzela czy lokalnymi kołami gospodyń wiejskich. Jak mówi, zacznie od pozyskania finansów i wtedy we współpracy z wszystkimi członkami komitetu ustalimy plan działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy