Reklama

„Słoneczna Majówka dla Zuzy” w Głuchowie wypaliła. Słońce sprawiło, że serca mieszkańców się otworzyły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura „Słoneczna majówka dla Zuzy” - to charytatywna impreza, jaka odbyła się w gminie Pogorzela. Zbierano pieniądze dla nastolatki, chorej na nowotwór. - Z frekwencji i hojności uczestników imprezy jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszkańcy nie zawiedli - stwierdziła Jagoda Wielebińska z KGW w Głuchowie, inicjatorka akcji. W sumie podczas festynu w Głuchowie uzbierano ponad 20 tys. zł.

Zuza Kryś z Pogorzeli zmaga się z nowotworem, w tej walce nie jest sama

U pogodnej 17-letniej dziewczyny z Pogorzeli w ubiegłym roku zdiagnozowano nowotwór kości strzałkowej, a zaczęło się od opuchniętej kostki - CZYTAJ TUTAJ. Obecnie Zuza Kryś jest po amputacji nogi. 

- Z tego, co wiemy, leczenie idzie w dobrym kierunku, dlatego zbieramy na rehabilitację dla dziewczyny - wyjaśniła Jagoda Wielebińska z KGW w Głuchowie. 

„Słoneczna majówka dla Zuzy” odbyła się w niedzielę, 15 maja 2022r. na boisku sportowym  w Głuchowie. Sporo się działo. Nic dziwnego, gdyż organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Od rana trwała część sportowa imprezy. Przygotowano zawody wędkarskie o puchar sekretarza gminy Pogorzela. Brała w nich udział również Zuza i bardzo dobrze się bawiła. Do południa rozgrywany był Turniej Piłkarski o puchar dyrektora ZSOiZ w Pogorzeli. 

Po południu impreza przyjęła charakter pikniku rekreacyjnego. Pełna optymizmu Zuza Kryś, która dzielnie walczy z nowotworem również pojawiła się na festynie. Spotkała ją miłą niespodzianka., ponieważ niebawem obchodzić będzie swoje 17 urodziny, odśpiewano jej gromkie „Sto lat”. Był również tort, nie zabrakło prezentów, posypały się życzenia - najczęściej „dużo, dużo zdrowia”.   

"Słoneczna majówka dla Zuzy" w Głuchowie - atrakcje trudno było zliczyć

Atrakcje, jakie pojawiły się na boisku w Głuchowie trudno było zliczyć. 

Organizatorzy - Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie - przygotowali kilka stref: strefę gastro, militarno-poszukiwawczą, a także strefę zdrowia, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z tematem ratownictwa medycznego. Kto chciał, temu mierzono ciśnienie oraz poziom cukru. Chętni mogli zarejestrować się również jako dawcy szpiku. 

Dużym powodzeniem do samego końca imprezy cieszyła się strefa dla dzieci, która oprócz gier i zabaw oferowała stoisko, gdzie malowano twarze i czesano warkoczyki. Przygotowano liczne konkursy i rozgrywki, w tym: najdłuższy rzut kaloszem o puchar burmistrza Pogorzeli oraz na najwyższy skok o puchar dyrektorki przedszkola w Pogorzeli. 

Dzieci harcowały, a rodzice w tym czasie kosztowali grochówkę, próbowali domowych wypieków i pili kawę. Podczas festynu każdy mógł nabyć losy, które błyskawicznie się rozeszły.

W strefie strzelniczej zainteresowani mogli postrzelać z przedstawicielami Bractwa Kurkowego.

KGW w Głuchowie zadowolone z frekwencji i hojności uczestników

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy charytatywnej majówki z niecierpliwością czekali na wspólny wstęp taneczny. Miesiąc temu na portalu społecznościowym pokazany został układ taneczny.

-  Każdy miał dostęp do filmowej instrukcji, która jednocześnie była swego rodzaju wyzwaniem, w którym zainteresowani mogli wziąć udział za symboliczne 5 zł.  Można było ćwiczyć w domu, nagrać filmik i wrzucić na facebook. Za to podczas festynu, na płycie boiska, odtańczono układ zbiorowo. Tańczyły głównie dzieci, ale znaleźli się też rodzice. W zamian uczestnicy otrzymywali upominek - słoiczek z cukierkami - opowiada koordynatorka Jagoda Wielebińska z KGW Głuchów, które było organizatorem charytatywnego festynu.

Wyposażenie jednostek OSP z gminy Pogorzela, zwłaszcza wozy strażackie urozmaiciły strefę motoryzacyjną. Atrakcją była również wystawa samochodów retro. Podczas oglądania rodzice opowiadali swoim pociechom, jaką atrakcją w latach 70. i 80. XX w. był maluch czy trabant.

Na dzieciach duże wrażenie zrobiła strefa militarno-poszukiwawcza. Mogły bawić się w saperów i z pomocą fachowego sprzętu - wykrywaczy metali - szukać skarbów, ukrytych w piasku. W trakcie trwania imprezy zbierano pieniądze do puszek. Były stoiska ze słodkimi wypiekami, które można było kupić za symboliczną kwotę.

- Z frekwencji i hojności uczestników imprezy jesteśmy bardzo zadowoleni. Uczestncy dopisali i nie zawiedli, jeśli chodzi o zbiórkę - mówi Jagoda Wielebińska z KGW w Głuchowie.

Bramki strzelone, ryby złowione, czyli podsumowanie festynu dla Zuzy w Głuchowie 

Z podsumowania charytatywnej imprezy wynika, że koła gospodyń wiejskich, OSP, sołectwa i inne organizacje podjęły wyzwanie i nie zawiodły w kwestii współroganizowania majówki dla Zuzy.

 • Ogromna liczba współorganizatorów i partnerów  
 • Liczna  grupa sponsorów
 • Losy na loterię sprzedane w 15 minut
 • Wszystkie atrakcje festynu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem
 • Strefa gastro sprzedała wszystko co przygotowała
 • Występy taneczne, wokalne, sportowe kończyły się oklaskami i szerokim uśmiechem odbiorców
 • Skarby w piasku znalezione
 • Strzały w niebo i tarcze oddane
 • Bramki strzelone, ryby sportowo złowione, puchary zdobyte, dawcy szpiku zarejestrowani
 Łącznie wszystkie organizacje i stoiska w trakcie wydarzenia w ramach oferowanych atrakcji uzbierały dla Zuzy Kryś 21 985,70 zł.

Z całego serca dziękuję tym, którzy dołożyli się do imprezy zarówno czynem, słowem i finansowo. Szczególnie dziękuję dziewczynom z Koła Gospodyń Wiejskich z Głuchowa. One zawsze są chętne do działania, kiedy jest pomysł i pada hasło działanie. Wszystkie koła z gminy, sołectwa, nikt nam nie odmówił. Do wszystkich osób, organizacji, wszystkich którzy dołożyli cegiełkę na rehabilitację Zuzy, którzy mieli jakikolwiek udział w przygotowaniu imprezy, kieruję szczere „dziękuję” - przekazuje Jagoda Wielebińska.

Wyniki konkurencji przygotowanych dla dzieci

Najdłuższy rzut kaloszem o puchar burmistrza Pogorzeli 

Kategoria wiekowa-zwycięzca 

 • 3/4-latki Franek Łopaczyk 5,80
 • 5/6- latki Aleks Swora 12,30
 • 7/8-latki Wojtek Konarczak 13,50
Najwyższy skok o puchar dyrektora Przedszkola Samorządowego „Raj Psotników” w Pogorzeli 

Kategoria wiekowa-zwycięzca 

 • 3/4-latki Jan Rybka
 • 5/6-latki Marysia Konarczak 
 • 7/8-latki Eryk Błażejczyk
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy