Reklama

Przedszkole w Piaskach z nową dyrektorką, szkoła musi jeszcze poczekać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: . prywatne/ fotomontaż: M. Mostowy

Przedszkole w Piaskach z nową dyrektorką, szkoła musi jeszcze poczekać - Zdjęcie główne

Nowa dyrektor rozpocznie urzędowanie już we wrześniu | foto . prywatne/ fotomontaż: M. Mostowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 7 czerwca można było zgłaszać kandydatury na stanowisko dyrektora dwóch placówek w Piaskach: przedszkola samorządowego i szkoły podstawowej - obie z oddziałami integracyjnymi. Okazało się, że gotowa do objęcia kierowniczego stołka w przedszkolu jest jedna osoba, w podstawówce chętnych zabrakło. 22 czerwca zebrała się komisja konkursowa, by zapoznać się z kandydaturą i podjąć decyzję o powierzeniu tej odpowiedzialnej funkcji.

W placówkach edukacyjnych w Piaskach zmiana warty.  Po jednej kadencji, na zasłużoną emeryturę przechodzi Danuta Piasecka, dotychczasowa dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach. W przedszkolu samorządowym sytuacja jest trochę inna. Dotychczasowa p.o. dyrektora, Agnieszka Jankowiak zrezygnowała z pełnienia tej funkcji i postanowiła wrócić do nauczania w klasach 1-3 w lokalnej podstawówce. Rozpisano konkursy, do których - ku zaskoczeniu wielu - zgłosiła się tylko jedna osoba. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 

Przedszkole już ma nową szefową

We wtorek, 22czerwca komisja konkursowa wyłoniła kandydata na dyrektora Przedszkola Samorządowego w Piaskach. Jest to Anna Stachowiak z Gostynia, nauczyciel mianowana, obecnie pracująca w gostyńskim Przedszkolu nr 1.

- Była to jedyna kandydatka. Jej dokumenty i propozycje prowadzenia placówki spotkały się z aprobatą komisji. Większością głosów przyjęto panią Stachowiak na stanowisko – mówi Wiesław Glapka, wójt Piasków. Oficjalnie, zgodnie z ustawą, urząd kierownika placówki opiekuńczej w Piaskach obejmie ona w nowym roku szkolnym, od 1 września 2022 r.

O wadze powierzonych obowiązków nowej dyrektorki nie trzeba przekonywać. 

- Będę dbała o to, aby było to miejsce, które stwarza każdemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju i wyposaży je w najlepszy kapitał na przyszłość, jakim jest samoakceptacja, wiara we własne możliwości, kreatywność oraz wiadomości i umiejętności - zapewnia Anna Stachowiak, nowo mianowana szefowa Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach.

Postara się, aby prowadzone przez nią przedszkole optymalnie realizowało zamierzenia i osiągało cele we wszystkich obszarach funkcjonowania: przedszkole jako miejsce dla dzieci, przedszkole jako instytucja, przedszkole jako miejsce pracy.

O wakacie w szkole będą rozmawiać

Natomiast z powodu braku kandydatów na podobne stanowisko w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach,  posiedzenie komisji konkursowej nie doszło do skutku.

- Na ten moment nie ma kandydata. - tłumaczy włodarz gminy. - Będziemy prowadzić rozmowy z osobami, które ewentualnie, chociaż przez pierwszy rok mogłyby pełnić obowiązki dyrektora, ale za wcześnie na nazwiska.

23 czerwca odbędzie się sesja Rady Gminy w Piaskach i po niej urzędnicy powrócą do tematu wakatu w piaskowskiej podstawówce.

 

To nie jedyne zmiany dyrektorów w powiecie gostyńskim. O gminie Gostyń poczytacie pod TYM linkiem

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy