Reklama

Przebudowa skrzyżowania w Czachorowie ruszy niebawem. Trzeba liczyć się ze zmianą organizacji ruchu

Opublikowano: wt, 15 cze 2021 22:56
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szolc

Przebudowa skrzyżowania w Czachorowie ruszy niebawem. Trzeba liczyć się ze zmianą organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Gostyń. niebawem ruszy przebudowa skrzyżowania na strefie gospodarczej Poraj - Czachorowo | foto Łukasz Szolc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyń. W sierpniu 2021 roku powinny zakończyć się prace związane z przebudową skrzyżowania w Czachorowie. Kierowcy powinni liczyć się z tym, że po wykonaniu zadania na strefie gospodarczej nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Około 140 tys. zł ma kosztować przebudowa skrzyżowania dróg gminnych na strefie gospodarczej Poraj - Czachorowo, w okolicach Gostynia. Wykonawcą zadania jest firma Brukarska WIT-BUD, wybrana w zapytaniu ofertowym.

- Dzięki przebudowie usprawni się ruch samochodów, głównie ciężarowych w obrębie strefy gospodarczej - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

W ramach zadnia zostanie przebudowane skrzyżowanie szosy publicznej z drogą, prowadzącą do tej części strefy przemysłowej w Czachorowie, na której położone są Convert, Netbox oraz inne duże zakłady przemysłowe. Wjazd i wyjazd do strefy będą niezależne. Obecne skrzyżowanie posłuży jako wjazd na strefę gospodarczą. Zaplanowano dodatkowe połączenie obu dróg, które stanie się drogą wyjazdową. W kierunku Gostynia zostanie wykonany nowy pas włączenia o szerokości 3 m i długości 45 m. Nawierzchnia będzie wykonana z trylinki.

Prace związane z przebudową skrzyżowania w Czachorowie powinny zakończyć się w sierpniu tego roku. Kierowcy powinni liczyć się z tym, że po wykonaniu zadania na strefie gospodarczej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Wyjazd ze strefy będzie możliwy jedynie poprzez nowe połączenie.

- Dzięki temu na tym skrzyżowaniu poprawi się bezpieczeństwo, ruch będzie płynny, a samochody ciężarowe nie będą blokowały drogi - zapewnia Mariusz Konieczny. - Analizę płynności ruchu przeprowadzaliśmy jakiś czas temu. Staraliśmy się poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i na tej podstawie został opracowany projekt, który jest przedmiotem realizacji - dodaje. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.