Reklama

Prowadzenie gostyńskiego szpitala - to trudne zadanie. Pomysły nowego dyrektora na pozyskanie środków z NFZ

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wiadomości Wrzesińskie

Prowadzenie gostyńskiego szpitala - to trudne zadanie.  Pomysły nowego dyrektora na pozyskanie środków z NFZ - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Zbigniew Hupało podpisał umowę i jest oficjalnie dyrektorem ZP ZOZ w Gostyniu | foto Wiadomości Wrzesińskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd powiatu gostyńskiego w miniony czwartek zaakceptował i zdecydował - Zbigniew Hupało, kandydat komisji konkursowej, będzie dyrektorem SP ZOZ w Gostyniu. Umowa, z tego co mówił gostyński starosta na ostatniej sesji, została podpisana.

Rozwój chirurgii onkologicznej, leczenie przypadków, których dotychczas nie podejmowano się w gostyńskim szpitalu, uruchomienie oddziału dla osób przewlekle chorych wentylowanych - to plany nowego dyrektora na rozwój gostyńskiej lecznicy.

Zbigniew Hupało 29 listopada został wybrany przez komisję konkursową na kandydata na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Propozycję musiał zaakceptować zarząd powiatu gostyńskiego. Kandydat był gościem podczas obrad Rady Powiatu Gostyńskiego 16 grudnia. Starosta gostyński Robert Marcinkowski przedstawił go już oficjalnie jako zarządcę gostyńskiej lecznicy.

- Dosłownie od dzisiaj Zbigniew Hupało pełni funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Raz jeszcze gratuluję zwycięstwa w konkursie - powiedział Robert Marcinkowski.

Następnie starosta wywołał nowego szefa gostyńskiego szpitala „do odpowiedzi”, prosząc by krótko przedstawił się radzie powiatu gostyńskiego, a także opowiedział o najważniejszych elementach koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w najbliższym czasie, które przedstawiał w trakcie posiedzenia komisji konkursowej. 

Zbigniew Hupało podziękował staroście i zarządowi powiatu gostyńskiego za to, że obdarzyli go zaufaniem.

- Jest to dla mnie wielki zaszczyt. I nie ukrywam, jest to trudnie zadanie - zaczął nowy dyrektor gostyńskiej lecznicy.

Przedstawił swoją wizję rozwoju gostyńskiego szpitala i w skrócie opowiedział, jak widzi tę instytucję w przyszłości.

- Jesteśmy w przededniu propozycji rządowych dotyczących tzw. nowego ładu w zakresie ochrony zdrowia, który może mieć pewien wpływ na funkcjonowanie gostyńskiego szpitala i całego systemu ochrony zdrowia. Nie o tym jednak chciałbym mówić, dlatego że nie mamy jeszcze nawet tekstu ustawy, nie wiemy, jak dokładnie te propozycje będą wyglądały. Nie wiemy też, jak nowe propozycje, nowe kontraktowanie będzie wyglądało pod względem finansowym - mówił Zbigniew Hupało.

Przekonywał radnych powiatu gostyńskiego, że wybierze na pewno najlepszy model spośród proponowanych w „nowym ładzie”.

- Dla mnie jest najważniejsze - co zresztą mówiłem i przedstawiałem w swojej koncepcji podczas rozmowy w ramach konkursy na dyrektora szpitala - aby szpital rozwijał te profile, którymi dzisiaj dysponuje. Co więcej, chciałbym, aby rozpoczął działania w zakresie leczenia innych przypadków - takich, których leczenie nie było dotychczas praktykowane w Gostyniu lub też odbywało się w szczątkowej formie. Wszystko oczywiście w ramach funkcjonujących oddziałów. Mówię tutaj przede wszystkim o chirurgii onkologicznej szeroko rozumianej i rozwoju tych obszarów, z którymi dziś mamy do czynienia - powiedział Zbigniew Hupało. 

Zdradził, że planuje położyć nacisk na rozwój opieki długoterminowej - czyli po prostu odpowiedzieć na zadana stojące przed współczesnym systemem zdrowia.

- Jak państwo wiecie zarówno choroby onkologiczne, jak i choroby wieku starczego są dziś największym wyzwaniem epidemiologicznym, jeśli weźmiemy w nawias obecną sytuację pandemiczną - mówił. 

Przyznał, że - na ile było to możliwe - zorientowal się w zakresie problemów, z jakimi boryka się gostyńska lecznica, gdyż wykonał pobieżną analizę, jak i zapoznał się z danymi udostępnionymi mu w ramach konkursu.

- Z informacji, z którymi zdążyłem zapoznać się jeszcze dziś, wiem, że szpital ma problem z realizacją przychodów w ramach kontraktu z NFZ. W moim przekonaniu te przychody są zdecydowanie zbyt niskie w stosunku do potencjału powiatu gostyńskiego, do potencjału szpitala i zrobię wszystko, żeby te przychody zwiększyć w ramach istniejących kontraktów, ale też przy próbie pozyskania nowych. Uważam, że ZP ZOZ w Gostyniu i powiat na to zasługują zarówno w zakresie dziś oferowanych usług, jak i też nowych obszarów - powiedział Zbigniew Hupało.

Mówił o onkologii czy szerzej oferowanej opiece długoterminowej. Przyznał, że mimo zakontraktowanej działalności ZOL-u przez SP ZOZ w Gostyniu, planuje w lecznicy uruchomić w przyszłości oddział dla osób przewlekle chorych, wentylowanych, co jest potrzebne i chętnie kontraktowane przez NFZ.

Ze swojej strony oferuję pełne zaangażowanie, również we współpracy z obecną kadrą szpitala.

- Jestem osobą z zewnątrz, ale chciałbym oprzeć się na obecnych pracownikach, którzy doskonale znają szpital - deklarował nowy dyrektor.

Zbigniew Hupało przyznał, że chciałby realizować swoje plany we współpracy z zarządem i radą powiatu i dlatego zwrócił się do powiatowych rajców z gorącą prośbą o wsparcie i życzliwość, ale też o chęć współpracy.

- Szpital jest najważniejszą instytucją w powiecie w moim przekonaniu, proszę o pomoc w jego prowadzeniu - powiedział nowy dyrektor szpitala. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy