Reklama

Wybrano nowego dyrektora szpitala w Gostyniu. Tajne głosowanie było wczoraj

Opublikowano: wt, 30 lis 2021 08:19
Autor: | Zdjęcie: fot. Wiadomości Wrzesińskie

Wybrano nowego dyrektora szpitala w Gostyniu. Tajne głosowanie było wczoraj - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Wybrano nowego dyrektora szpitala powiatowego w Gostyniu. Jest nim Zbigniew Hupało | foto fot. Wiadomości Wrzesińskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbigniew Hupało został wybrany jako kandydat na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu. Podczas wczorajszego posiedzenia komisji konkursowej uzyskał bezwzględną liczbę głosów. Ostateczna decyzja leży w rękach zarządu powiatu gostyńskiego.

Mieszkańcy czekali na tę wiadomość. Czy jest już dyrektor szpitala w Gostyniu? Kto jest nowym dyrektorem szpitala w Gostyniu? Czy wiecie, kto jest szefem gostyńskiego szpitala?- te pytania najczęściej zadawali internauci i czytelnicy naszego tygodnika „Życie Gostynia” w ubiegłym tygodniu. I mamy - na razie kandydata na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu, który teraz zostanie zarekomendowany zarządowi powiatu gostyńskiemu.

Jest nim Zbigniew Hupało - jego oferta okazała się najlepsza z trzech, jakie złożono w naborze na zarządcę gostyńskiego szpitala. Jak udało nam się ustalić, ma 47 lat. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (na specjalizacji "zarządzanie w ochronie zdrowia") oraz studia MBA dla finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego. Dotychczas był związany m.in. ze szpitalem powiatowym we Wrześni, gdzie pracował jako prezes zarządu. Dziś Wiadomości Wrzesińskie rozpisują się o tym, że "lecznica we Wrześni jest na skraju bankructwa" - CZYTAJ TUTAJ. 

Podobną funkcję Zbigniew Hupało pełnił w szpitalu w Środzie Wlkp. Był też dyrektorem Departamentu Ochrony Zdrowia w wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim, pochodzi z podpoznańskiego Swarzędza. Hupało to również były wiceprezes do spraw rozwoju Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. 

- Komisja przeprowadziła postępowanie konkursowe zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - czytamy w dzisiejszym komunikacie, jaki przedstawiło Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Odbyły się w sumie trzy posiedzenia komisji konkursowej - 23, 24 i 29 listopada, na których członkowie komisji spotykali się w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora SPZOZ w Gostyniu. 

I i II etap konkursu Komisja przeprowadziła korespondencyjnie i przyjęła regulamin konkursu na stanowisko dyrektora SPZOZ w Gostyniu oraz projekt ogłoszenia o konkursie. 

W Związku z ogłoszonym konkursem na powyższe stanowisko w ustalonym przepisami prawa terminie wpłynęły 3 oferty. 

23 listopada 2021 r. Komisja Konkursowa przeprowadziła analizę formalną złożonych ofert. Wszystkie złożone oferty spełniły wymogi formalne i kandydaci zostali dopuszczeni do II etapu konkursu. Komisja ustaliła jednakowe pytania dla kandydatów.

24 listopada 2021 r. Komisja spotkała się z kandydatami, którzy przedstawili koncepcje funkcjonowania SPZOZ w Gostyniu i następnie odpowiadali na pytania. 

Członkowie komisji dyskutowali we własnym gronie. W toku prowadzonych rozmów podjęto decyzję, że głosowanie nad kandydatami odbędzie się 29 listopada. 

W poniedziałek komisja wznowiła obrady. Po przeprowadzonej dyskusji zgodnie z przyjętym regulaminem przystąpiono do tajnego głosowania trzech kandydatur. W wyniku głosowania kandydatem na stanowisko dyrektora SPZOZ wyłonionym w postępowaniu konkursowym został Zbigniew Hupało, który uzyskał bezwzględną liczbę głosów. 

Jego kandydatura zostanie zarekomendowana zarządowi powiatu gostyńskiego.  

Komisja Konkursowa powołana przez Radę Powiatu Gostyńskiego w celu wyboru kandydata na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu działała w składzie:

 1. Marek Smektała – przewodniczący Komisji;
 2. Sebastian Czwojda – członek Komisji;
 3. Tomasz Górski – członek Komisji;
 4. Piotr Kogut – członek Komisji;
 5. Marcin Krawiec – członek Komisji;
 6. Robert Marcinkowski– członek Komisji;
 7. Janusz Sikora– członek Komisj

Kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Gostyniu to nie jedyne zmiany dotyczące gostyńskiego szpitala - CZYTAJ TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  ron

  Członkowie komisji, którzy rekomendowali kandydata powinni współodpowiadać za efekty jego rządów.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  jan

  hi hi na jak długo?