Reklama

Pożegnanie uczniów, klas ósmych i pani dyrektor w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Piaskach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec roku szkolnego to nie tylko rozdanie świadectw czy nagród dla wyróżnionych uczniów, ale i...czas pożegnań. Dzieci z klas trzecich żegnają swoje wychowawczynie, klasy ósme po raz ostatni zbierają się w auli, a w niektórych szkołach wszyscy razem żegnają nauczycielkę i panią dyrektor, które odchodzą na emeryturę. Tak właśnie było w szkole podstawowej w Piaskach.

Reklama

Po ponad dwóch latach różnych zawirowań związanych z lockdownami, pandemią i kwarantanną dzieci w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Koprenika w Piaskach  nareszcie mogły tradycyjnie zakończyć rok szkolny 2021- 2022 r. Uczniowie wraz z wychowawcami i liczna grupą rodziców zgromadzili sie przed głównym wejściem do szkoły, by wziąć udział w uroczystym apelu. 

Młodsze klasy już na wakacjach

W trakcie uroczystego apelu wybrani uczniowie klas I-VII otrzymali dyplomy i nagrody za ponadprzeciętne wyniki w nauce.  W tym roku najlepszymi uczennicami w klasach I- VII okazały się ex aequo czwartoklasistka Lena Adamczyk i piątoklasistka Wiktoria Sobkowiak. 

To był także czas pożegnań uczniów z dyrektor szkoły, Danutą Piasecką. Otrzymała ona od dzieci, wraz z wyrazami wdzięczności kwiaty oraz własnoręcznie stworzony "obraz" - drzewo życzeń, każda klasa stworzyła 1 listek.

Absolwenci mieli swoje chwile chwały

Po pożegnaniu młodszych klas, przyszedł czas na tegorocznych absolwentów czterech klas ósmych, któzy w piątek oficjalnie otrzymali świadectwa. Na auli piaskowskiej szkoły oprócz uczniów i pedagogów pojawili się też rodzice ósmoklasistów, którzy z wyraźna duma i wzruszeniem odebrali z rąk dyrektor i wychowawców listy gratulacyjne za wyniki w nauce.

Najlepszą absolwentką AD 2022 okazała się Maja Hałas z klasy VIII B. 

Pani dyrektor i jej magiczna "gumka"

Było to też ostatnie oficjalne spotkanie szkolne z odchodzącą na emeryturę nauczycielką Krystyną Dolatowską oraz dyrektor placówki, Danuta Piasecką. Obie panie, związane z placówkami oświatowymi w gminie Piaski od wielu lat,  nie kryły emocji. Danuta Piasecka była najpierw nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego, potem języka angielskiego. Wicedyrektorem została w 2004 r. a dyrektorem w 2017 r. aż do teraz. Natomiast Krystyna Dolatowska równiez rozpoczęła swoją ścieżkę zawodowa od edukacji wczesnoszkolnej, by potem przez wiele lat uczyć w piaskowskiej szkole języka polskiego.

Kilka słów o pracy "pod rządami" dyrektor  Piaseckiej przytoczyła jej zastępczyni Justyna Konieczna:

- Najważniejsze było dla niej zawsze dobro ucznia - podkreśla J. Konieczna. - Pani dyrektor, poza oczywistymi zdolnościami, jak zorganizowanie czy umiejetnośc mediacji posiada tę jedną, cudowną, niepamiętania. Potrafiła magiczną "gumką" wymazać złe słowa, zdarzenia czy emocje. 

Po oficjalnej części zaproszeni goście mieli okazje podziwiać program artystyczny przygotowany przez młodszych uczniów podstawówki.

O odroczonym wyborze na nowego dyrektora szkoły podstawowej w Piaskach przeczytacie TUTAJ.  Nieoficjalnie mówi się o dwóch kandydatach, ale szczegóły będą znane za kilka tygodni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy