Reklama

"Nauka jazdy" w zespole szkół Grabonóg. Powiat gostyński kupił nowe auto

Opublikowano: czw, 10 cze 2021 06:47
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół Rolniczych im. J. Wybickiego w Grabonogu

 "Nauka jazdy" w zespole szkół Grabonóg. Powiat gostyński kupił nowe auto - Zdjęcie główne

Nowe auto do nauki jazdy już czeka | foto Zespół Szkół Rolniczych im. J. Wybickiego w Grabonogu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Rolniczych im. gen. J. Wybickiego w Grabonogu wzbogacił się ostatnio o nowy samochód, który będzie służył przyszłym technikom weterynarii do nauki jazdy. Szkolenie jest bezpłatne i przeprowadzane w ramach nowej podstawy programowej.

Niedawno na swoim facebookowym profilu Robert Marcinkowski, starosta gostyński ogłosił z dumą: 

- Kupiliśmy nowy pojazd dla Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. W ramach podstawy programowej uczniowie kierunku technik weterynarii będą mogli zrobić kurs na prawo jazdy we własnej szkole. To nowość w naszej ofercie edukacyjnej i fajny bonus, o którym już dziś mogą myśleć ósmoklasiści przy wyborze szkoły – 

Biała kia rio dla szkoły w Grabonogu  kosztowała 55. 800 zł i  jest to dokładnie taki model, jakimi jeźdżą wszyscy instruktorzy w szkołach jazdy i na jakich zdaje się egzamin praktyczny. 

Pojazd był zakupiony już w listopadzie 2020 r.  Ale trzeba było go zarejestrować, okleić, przerobić na potrzeby nauki jazdy, zamontować dodatkowe pedały itd. Uczniowie i tak będa go użytkować dopiero od września, w przyszłym roku szkolnym 2021/22.

- Od zawsze mieliśmy naukę jazdy kat T (ciągniki – przyp. redakcji), bo w starej podstawie programowej mieli ją architekci krajobrazu, weterynarze i rolnicy – wyjaśnia Ewa Rymarczyk, kierownik szkolenia praktycznego ZSZ w Grabonogu.

W nowej podstawie, od 2019 roku weterynarze mają zdawać kat. B. Więc teraz uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia i są na kierunku technik weterynarii będą mieli możliwość przygotowania się do egzaminu w szkole, na „szkolnym” samochodzie. W ramach przedmiotu „przepisy ruchu drogowego” nauczyciel jest jednocześnie instruktorem jazdy. On zgłasza uczniów do ośrodka szkolenia kierowców, wraz z ich numerami PKK (profil kandydata na kierowcę). 

- Jak zaliczą egzamin wewnętrzny w naszej szkole i odbęda u nas 31 godzin nauki jazdy, mogą zgłosić się do egzaminów w WODR-ze w Lesznie -  dodaje nauczycielka.

O ile nauka w szkole jest oczywiście bezpłatna, do egzaminów państwowych uczniowie podchodzą już prywatnie i płacą z własnej kieszeni, jeśli chcą ten upragniony „plasik” uzyskać. 

Samochód będzie użytkowany tylko i wyłącznie przez kursantów z profilu weterynarii tejże placówki. W Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu kurs realizowany będzie w grupach. W roku szkolnym 2021/2022 kształcić będzie się 11 uczniów II klasy technikum weterynarii, w roku szkolnym 2022/2023 5 uczniów z IV i 14 uczniów z III klasy tego technikum, natomiast rok później (2023/2024) – 18 przyszłych weterynarzy z klasy IV. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.