Reklama

W związku z przebudową rynku w Krobi ulicą Szkolną jeździ obecnie znacznie więcej pojazdów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

W związku z przebudową rynku w Krobi ulicą Szkolną jeździ obecnie znacznie więcej pojazdów - Zdjęcie główne

Krobia. Przez część ulicy Szkolnej od strony ulicy Poznańskiej prowadzi obecnie objazd w związku z przebudową rynku, przez co wzrosła liczba samochodów poruszających się po tej drodze | foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej i samochodu osobowego doszło dziś około godziny 10.30 w centrum Krobi. Poszkodowana kobieta w średnim trafiła w do szpitala.

Reklama

W niewyjaśnionych, jak dotąd okolicznościach samochód osobowy przejeżdżający przez ulicę Poznańską w Krobi, kierujący się od strony ulicy Biskupiańskiej a wjeżdżający na ulicę Szkolną uderzył w pieszą idącą od strony krobskiego rynku.

- Wszystko widziałam, ona przechodziła z jednej strony na drugą i samochodem po nogach jej przejechał - mówi jeden ze świadków rzekomego potrącenia. 

Poszkodowaną kobietę zabrano do szpitala, na razie nie wiadomo, jakie odniosła obrażenia.

Przez parkujące auta inni kierowcy jeżdżą po chodnikach

Zdaniem mieszkańców od czasu niedawnej przebudowy ulica Szkolna, która zyskała m.in. nową nawierzchnię z kostki brukowej i prowadzi przez nią objazd w związku z rewitalizacją rynku, stała się miejscem niebezpiecznym dla pieszych, gdyż bardzo wzmógł się na niej ruch. Ponadto kierowcy mają często przekraczać prędkość i nie zważać na oznakowanie informujące o „strefie „zamieszkania”.

- Jestem tego zdania, że tutaj powinien być wprowadzony zakaz postoju i parkowania, szczególnie w sobotę od 9.00 do 15.00. Bo samochody parkują po prawej stronie, a ludzie jeżdżą później autami po chodnikach, bo nie mogą przejechać. W zeszłą sobotę sama miałabym wypadek, dobrze, że schowaliśmy się z mężem w bramę, bo też by w nas samochodem wjechał. Tu się zrobiło tak niebezpiecznie, że naprawdę ktoś kiedyś zginie - tłumaczy jedna z mieszkanek Krobi.

Co wolno kierowcy, a co pieszemu w strefie zamieszkania

Przypomnijmy, zgodnie z przepisami ruchu drogowego w strefie zamieszkania pieszy może poruszać się swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

Ponadto:

  • obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
  • postój pojazdu jest dozwolony jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.
  • progi zwalniające oraz przejścia dla pieszych nie muszą być oznaczone znakami pionowymi.
  • opuszczając strefę zamieszkania, należy ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.
 

Strefa zamieszkania ma służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół, robiącym zakupy w sieciach sklepów itp. Ma również zapewnić bawiącym się na tym obszarze dzieciom maksimum bezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy