reklama

Poniec. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. Sekretarz uspokaja: "Sytuacja jest stabilna"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Bujak

Poniec. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. Sekretarz uspokaja: "Sytuacja jest stabilna" - Zdjęcie główne

foto B. Bujak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia dla południowej Wielkopolski. Wśród miejscowości objętych ostrzeżeniem znajduje się Poniec. Woda w Rowie Polskim może przekroczyć stany alarmowe, jednak - jak zaznacza sekretarz Ponieca, Marcin Pazdaj - na razie sytuacja jest stabilna.
reklama

Intenywne deszcze dały się we znaki w całej południowo-zachodniej Polsce. Najbardziej skutki ulewnych deszcy i wezbranych rzek odczuli mieszkańcy województw dolnośląskiego i opolskiego. M. in. do Nysy, Głuchołaz czy Kłodzka napływa pomoc z całej Polski - zarówno w postaci służb z specjalistycznym sprzętem jak i darów od mieszkańców całej Polski. 

Oczy całej Polski są także zwrócone na Wrocław. To tam w najbliższym czasie ma dotrzeć fala, która może zalać Wrocław. 

Sekretarz uspokaja: "Sytuacja jest stabilna" 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia w południowej Wielkopolsce w tym między innymi dla Ponieca. Wezbrać z przekroczeniem stanów alarmowych może Polski Rów, którzy przez Poniec przepływa. 

Sytuację stale badają władze gminne. 

Monitorujemy newralgiczne punkty w naszej gminie, na razie zauważamy tendencję spadkową. W tej chwili sytuacja jest stabilna - przekazuje Marcin Pazdaj, sekretarz Ponieca. 

Większe obawy mają jednak mieszkańcy sąsiedniego powiatu - zauważa się wzrost stanu rzek Masłówka, Orla oraz Dąbroczna w powiecie rawickim. W niektórych miejscach zdecydowano się na wzmacnianie wałów workami z piaskiem. 

Poniec pomaga powodzianom

W poniedziałek i wtorek w Poniecu odbywała się zbiórka dla pokrzywdzonych powodzian. Odzew mieszkańców był bardzo pozytywny - chętnie przynosili wody i żywność (suchy prowiant, konserwy, batony, czekolady, produkty, które mają wydłużoną datę ważności i można spożywać je bez gotowania, makarony zupki ryż itp.), karmę dla zwierząt oraz inne potrzebne do walki z skutkami powodzi przedmioty. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama