To z pewnością dobra wiadomość dla niektórych mieszkańców osiedla Pożegowo. Starostwo Powiatowe w Gostyniu, a konkretnie wydział architektury i budownictwa, gdzie rozpatrywany jest wniosek spółki o udzielenie pozwolenia na budowę blokowiska na jednym z gostyńskich osiedli, dopuszcza jako stronę w postępowaniu, mieszkańców osiedla. Dzięki temu będą oni mogli wnosić swoje uwagi na etapie prowadzenia postępowania. Pisma z tą informacją, wysłane ze starostwa, powinny już dotrzeć do zainteresowanych właścicieli posesji. Ta decyzja nie wymagała żadnej "walki" czy specjalnych zabiegów, jak zapowiadał na ostatniej sesji Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia - CZYTAJ TUTAJ.
Podeszliśmy do tego bardzo profesjonalnie. Oceniając sam wniosek o wydanie pozwolenia na budowę uznaliśmy, że mieszkańcy, jeśli chcieliby się w przyszłości budować na terenach do nich należących - na tych niezagospodarowanych częściach działek, które mogą stanowić ewentualne sąsiedztwo z budownictwem wielorodzinnym, zostaną uznani za stronę. Taką możliwość dopuszczaliśmy - powiedział Robert Marcinkowski, gostyński starosta.
Z wniosku, jaki 14 października 2024 r. wpłynął do wydziału architektury i budownictwa w gostyńskim starostwie powiatowym wynika, że teren inwestycji obejmuje dwie działki, położone na północ od ul. Chłapowskiego w Gostyniu.
W sumie spółka zaprojektowała na Pożegowie 11 budynków: z kondygnacją podziemną, pięcioma kondygnacjami nad ziemią, dodatkowo antresolę - w większości budynków miałoby powstać 50 mieszkań oraz lokale handlowo-usługowe.
Jest też zaprojektowany obiekt, w którym powinno powstać 68 mieszkań oraz 2 budynki z 8 mieszkaniami, antresolą i lokalem handlowo-usługowym. Zatem spółka oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę w sumie 484 lokali mieszkalnych oraz 10 lokali handlowo-usługowych.
Jeżeli projekt jest zgodny z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przepisami techniczno-budowlanymi i wymaganiami ochrony środowiska, to zgodnie z art. 35 ust. 4 Prawa budowlanego nie można odmówić wydania pozwolenia na budowę - informuje Włodzimierz Wechmann, naczelnik wydziału architektury i budownictwa.
Podkreśla, że wydanie decyzji musi nastąpić w ciągu 65 dni od daty złożenia wniosku - przy czym do terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony, albo z przyczyn niezależnych od organu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.