Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia w obiekcie krytej pływalni prowadzone były intensywne porządki, dokręcano „ostatnie śruby”, wszystko po, by w poniedziałek, po dłuższej niż zwykle przerwie technologicznej, ponownie można było wejść na basen.
Jak działa nowy system obsługi klienta krytej pływalni w Gostyniu?
Niespodzianki zaczynają się tuż po przekroczeniu drzwi do budynku krytej pływalni. Jeśli chodzi o ofertę automatów, jakie stoją w holu, wzbogacono ją o tzw. kiosk, w którym klienci sami mogą kupić czepki do kąpieli, basenowe kapcie, a nawet ręcznik czy inne rzeczy z pływackiego asortymentu.W czasie miesięcznej przerwy, poza pracami konserwacyjnymi, trwała przebudowa strefy saun i wymiana jacuzzi. Zmodernizowano też system obsługi klienta, co bardzo ułatwi wejście na basen czy siłownię.
- Dzięki temu, że rozbudowaliśmy system, klient będzie mógł zrobić kupić bilet samodzielnie, nie podchodząc do kasy. To jest dobre rozwiązanie dla klientów indywidualnych korzystających z pływalni w przypadku długiej kolejki, kiedy na basenie pojawi się grupa szkolna. Klient będzie mógł kupić bilet w automatycznym „kiosku” i otrzyma „pasek”, umożliwiający przejście przez bramkę. Zmodernizowany system obsługi klienta umożliwia również samodzielne rozliczenie się przy wyjściu z basenu, nie czekając w kolejce przy kasie – informuje Wojciech Walkowiak, menadżer sportu OSiR w Gostyniu.
Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu tłumaczy, że te ułatwienia związane są z wymienionymi we wszystkich szatniach czytnikami. Koniec z zegarkami z numerkiem konkretnej szafki w szatni. Po zmianach obowiązujących od poniedziałku, automat będzie przydzielał wolną szafkę.
Saunarium i jacuzzi na gostyńskiej pływalni po dużych zmianach
To nie jedyne nowości krytej pływalni w Gostyniu. Zamontowano także nową wannę jacuzzi oraz wprowadzono nowości w strefie saun. Roboty w tym zakresie odebrano w piątek, 29 września. Dyrekcja OSiR zapewnia, że wszystko jest bezpieczne.W saunarium dostępne są aż 4 rodzaje saun. Pozostała sauna parowa. Z kolei w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonowała fińska, pojawiła się sauna aromatyczna - „bio aroma”, nowością jest też duża fińska sauna rytualna (mieszcząca co najmniej 20 osób) oraz sauna na podczerwień (Infrared). To nie jest przebudowa za kilka milionów złotych, o jakiej mówiło się w Gostyniu jeszcze rok temu, ale...
- Strefa regeneracji jest teraz imponująca, co powinno ucieszyć miłośników saunowania, a jak się okazuje jest to duża grupa osób. Przed remontem mieliśmy problem z brakiem miejsc w saunarium. Teraz dla wszystkich powinno ich wystarczyć – zapewnia Zbigniew Kordus.
Ile zapłacimy za sauny na basenie w Gostyniu?
Korzystanie ze strefy saun jest wliczone w cenę biletu wstępu na basen, nie ustawiono, póki co, dodatkowych bramek. Jest też inne ułatwienie dla „saunowiczów”. Dzięki zamontowaniu specjalnego mechanizmu, osoby przebywające w strefie saun, mieszczącej się w najniższej kondygnacji budynku, mogą teraz stamtąd dostać się do toalet i pryszniców funkcjonujących przy siłowni.
- Nie trzeba iść na górę, nie trzeba przechodzić przez basen. Istnieje też możliwość wypożyczenia ręcznika. Zależy nam, żeby zachowana została kultura saunowania. Będzie to możliwe, kiedy klienci będą przestrzegać zasad i regulaminu. Wtedy zmodernizowany obiekt może nam służyć przez długie lata – wyjaśnia dyrektor OSiR w Gostyniu.
Koszty odnowienia tej części pływalni pokryte zostały z pieniędzy pochodzących z budżetu gminy Gostyń (ok. 210 tys. zł).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.