Reklama

Oddano do użytku kolejną nową drogę w Gostyniu. Pożegowo pięknieje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cieszcie się z tego, co macie – takie jest podejście mieszkańców ul. Laurentowskiego w Gostyniu do zakończonej inwestycji, związanej z budową kolejnej drogi osiedlowej na Pożegowie w Gostyniu. Inwestycja kosztowała ponad 1 mln zł.

Reklama

Dobiegły końca prace na ul. Piotra Laurenowskiego w nowej części osiedla Pożegowo. Wybudowano nową drogę, chodniki, kanalizację deszczową, a także oświetlenie uliczne, dodatkowo dla poprawy bezpieczeństwa ustawiono bariery ochronne na skrzyżowaniu z ul. Wandy Modlibowskiej.

Koniec budowy ul. Laurentowskiego w Gostyniu

Droga zamieniła się w plac budowy na początku września 2022r. Inwestycja była określana przez urzędników wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie jako najtrudniejsza do wykonania z ostatnio realizowanych w Gostyniu, głównie ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu, na którym znajduje się ulica – strome zjazdy, podjazdy, wzniesienia, duże różnice poziomów jeśli chodzi o nieruchomości postawione po jednej i drugiej stronie drogi. Mieszkańcy zorientowali się, że kanalizacja deszczowa nie powstanie na całym odcinku 250 m, przeznaczonym do przebudowy. Niektórzy niepokoili się, że z drogi pozbawionej kanalizacji deszczowej, wody opadowe będą spływać na ich podwórka, a dalej na przykład do garażu.

- Walczyliśmy, żeby zmieniono projekt, wówczas zrezygnowano z chodnika po naszej stronie. I dobrze się stało. Mamy stromy zjazd z drogi na podwórze, gdyby powstał chodnik byłoby jeszcze gorzej. Wtedy chyba, chcąc wyprowadzić samochód z garażu, musielibyśmy latać. Pytaliśmy na początku inwestycji, czy moglibyśmy mieć obniżoną nawierzchnię jezdni, drogę falowaną. Usłyszeliśmy wtedy, że to niemożliwe, ponieważ niżej poprowadzony został gazociąg – wspominają dziś mieszkańcy. - Po oddaniu do użytku widać, że na końcówce drogi można było jednak „falę”  zrobić. Teraz jest tak: „Cieszcie się z tego, co macie. Możecie wjechać? Możecie. Ale kiedy będzie lód, nie wjedziecie” – dodają.

W trakcie budowy ul. Laurentowskiego trzeba było zmieniać projekt

Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji, w gostyńskim magistracie potwierdza, że z uwagi na ukształtowanie drogi, a także ze względu na duże różnice w wysokościach zjazdów na posesje, niezbędne było wprowadzenie kilku korekt do projektu - O TYM PRZECZYTASZ TUTAJ. 

- Poszliśmy w stronę likwidacji chodnika co pozwoliło na korektę podjazdów prywatnych – mówi naczelnik Konieczny.

Ul. P. Laurentowskiego to kolejna droga na nowej części osiedla Pożegowo, którą w ostatnich latach wybudował samorząd. Wcześniej powstały m.in. ulice: Psarskiego, Długoraja, Kaczmarka, Orłonia, Dabińskiego, Konarzewskiego, Rostworowskiego. 

Jakie kolejne inwestycje na Pożegowie w Gostyniu?

Koszt budowy drogi na ul. Laurentowskiego zamknął się w kwocie  1 071 495 zł. Inwestycję na zlecenie samorządu wykonała firma „AS” Piotr Frąckowiak z Gostynia. Jakie gostyński samorząd ma plany wobec pozostałych dróg na osiedlu Pożegowo? Żeby zrealizować kolejną drogową inwestycję, na pewno sięgnie po fundusze z zewnątrz.

- Gmina Gostyń przygotowała wnioski na wsparcie finansowe budowy ul. Zybera oraz przedłużenia ul. Kochanowskiego do ul. Reymonta – zdradził Mariusz Konieczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy