Reklama

Mieszkańcom gminy Krobia za dary przekazane na Ukrainę podziękował mer Czerwonogrodu. Rozpoczyna się kolejna zbiórka dla uchodźców

Opublikowano: wt, 17 maj 2022 07:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka ton artykułów spożywczych, środków czystości, tekstyliów oraz innych artykułów pierwszej potrzeby - to efekt zbiórki darów, która na rzecz mieszkańców objętej wojną Ukrainy przeprowadzona została w marcu w gminie Krobia. Część z nich trafiła m.in. do mieszkańców Czerwonogradu w obwodzie lwowskim. Mer 65-tysięcznego miasta przekazał podziękowania dla mieszkańców gminy Krobia o wielkim sercu. Co więcej, na tej zbiórce krobianie nie mają zamiaru poprzestać.

Reklama

Ukraińcy nie kryją wdzięczności

W swoim liście ukraiński włodarz dziękuje organizatorom zbiórki, wolontariuszom oraz tym, którzy przekazali dary.

- Rada Miejska Czerwonogradu wyraża szczerą wdzięczność za niesamowite wsparcie i pomoc. W tych trudnych dla naszego kraju czasach warto wiedzieć, że nie jesteśmy sami w walce z podstępnym i niebezpiecznym wrogiem, który wdarł się do naszego domu i zagraża całej Europie i światu. Serdeczne podziękowania za szybką i bardzo potrzebną pomoc. Kiedy jesteśmy jednością, jesteśmy wszechmocni. Wygrajmy razem - napisał mer Andriej Zaliwski.

Podziękowania dla mieszkańców gminy Krobia przekazali również przedstawiciele Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego, którzy także wystosowali list w tej sprawie i udzielili błogosławieństwa wszystkim udzielającym pomocy narodowi ukraińskiemu. Dary zebrane wśród mieszkańców gminy Krobia trafiły m.in. do pacjentów szpitali oraz żołnierzy walczących z rosyjskim okupantem. Pomimo ogromnej pomocy, która do Ukrainy płynie z wielu źródeł, potrzeby są nadal ogromne.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GRAFIKĄ

Z darów skorzystają jedni i drudzy

- Wielu naszym sąsiadom zza wschodniej granicy brakuje przede wszystkim żywności o wydłużonym terminie ważności, w tym dla dzieci, a także leków i materiałów opatrunkowych. Stąd też jeżeli tylko uda się uzbierać kolejną partię darów, ponownie trafią one na Ukrainę - mówi Adam Sarbinowski, jeden z koordynatorów akcji.

Zebrane dary trafią przede wszystkim do potrzebujących na Ukrainie, ale część może przydać się uchodźcom przybyłym na nasze terytorium. Tym bardziej, że krobski magazyn służący swoimi zasobami również osobom przebywającym w gminie, wymaga uzupełnienia zapasów. Z drugiej strony, nie wszyscy uchodźcy otrzymali przyznane świadczenia m.in. 300+, a nawet jeżeli, to pieniądze te szybko stopniały.

- Nie przychodzą do nas osoby, z jakimiś wygórowanymi potrzebami, tylko bardzo często proszące o to, co najpotrzebniejsze - żywność - dodaje A. Sarbinowski. 

Co dla mieszkańców Ukrainy zbierają krobscy wolontariusze?

  • artykuły spożywcze: konserwy w puszkach, mleko UHT, prażoną (ciemną) kaszę gryczaną, dżemy, słodycze, kawę i herbatę, cukier, mąkę, zupki instant, kaszki i dania gotowe dla dzieci,
  • materiały opatrunkowe: gazy, plastry, bandaże, kompresy, opatrunki indywidualne, apteczki, opatrunki na oparzenia, koce termiczne,
  • leki dostępne bez recepty, sól fizjologiczną, wenflony, strzykawki, igły,
  • artykuły higieniczne oraz strzykawki dla dzieci.
  • powerbanki, papier toaletowy i ręczniki papierowe.
W przypadku artykułów będących w zasobach mieszkańców gminy, a których nie ma na liście można bezpośrednio skontaktować się z krobskim punktem zbiórki pod nr tel. 722 323 393, 509 300 254.

Jednakże wolontariusze podkreślają: NIE ZBIERAMY ODZIEŻY I OBUWIA!!!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy