Medal był o krok

Medal był o krok - Zdjęcie główne

Wiadomości

Paweł Piotrowski z Kunowa - lekkoatleta reprezentujący nasz kraj na Igrzyskach Paraolimpijskich, wywalczył dzisiaj czwarte miejsce. ym razem w programie Paraolimpiady znalazła się tylko jedna konkurencja rzutowa spośród tych, które trenuje Paweł – rzut dyskiem. Złoty medal zdobył Niemiec Sebastian Dietz, srebro – Ukrainiec Oleksii Pashkov, a brąz – Chińczyk – Wenbo Wang. Gdyby Paweł wyrównał swój rekord życiowy (38,65 m), stanąłby na najwyższym stopniu podium w kategorii F-35/36. Uzyskana na Stadionie Olimpijskim w Londynie, w obecności niemal kompletu publiczności, odległość 37,59 m, dała 27-letniemu zawodnikowi spod Gostynia lokatę tuż za pozycjami medalowymi. Zwycięzca, jego rówieśnik, Niemiec Dietz rzucił najdalej w trzeciej kolejce – 38,54 m. Wyprzedził Ukraińca o 65 cm, a Chińczyka – o 67 cm. Pawłowi zabrakło do brązu 28 centymetrów. (opr. iza)