Reklama

Lekarze pozamieniali się szpitalami. Jest nowe kierownictwo na oddziale chorób wewnętrznych w gostyńskim szpitalu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Lekarze pozamieniali się szpitalami. Jest nowe kierownictwo na oddziale chorób wewnętrznych w gostyńskim szpitalu  - Zdjęcie główne

Gostyń. Dyrekcja SP ZOZ w Gostyniu zatrudniła nowego kierownika oddziału internistycznego | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości SP ZOZ w Gostyniu otwiera nowy rozdział w historii oddziału chorób wewnętrznych. Co to ma wspólnego ze szpitalem w Rawiczu?

Powołano nowego kierownika na oddziale chorób wewnętrznych. Zespół lekarski został też wzmocniony przez specjalistę z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii

Przypomnijmy, zmiany personalne na oddziale wewnętrznym gostyńskiego szpitala są efektem złożenia - pod koniec grudnia 2021 r. - wypowiedzenia przez czworo lekarzy, którzy tam pracowali. W tej grupie była również  dotychczasowa kierownik - Joanna Jóźwiak.

- Zostaliśmy tym zaskoczeni, postawieni pod ścianą - nie ukrywał w rozmowie z naszym tygodnikiem Zbigniew Hupało, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.   

Jak przekazała wówczas mediom Joanna Jóźwiak, głównym powodem odejścia z gostyńskiego szpitala był „brak możliwości kontynuowania dotychczasowej polityki rozwoju oddziału”. Lekarka publicznie poinformowała, że z poprzednią dyrekcją miała wspólną wizję co do dalszych działań na oddziale, związanych z poszerzaniem działalności i rozwojem polityki kadrowej. Działania w tym kierunku rzekomo we wrześniu stanęły w miejscu i od tego czasu - według wypowiedzi odchodzącej lekarki - nie została podjęta żadna „próba dialogu i zatrzymania zespołu”. Odnosząc się do argumentów Joanny Jóźwiak, Zbigniew Hupało - który szpitalem w Gostyniu kieruje od  połowy grudnia - stwierdził, że nie dotarły do niego żadne sygnały, jakoby kadra oddziału wewnętrznego chciała odejść.

- Nie dano mi szansy na podjęcie jakichkolwiek rozmów - stwierdził dyrektor kilka tygodni temu, zapewniając że zrobi wszystko, by utrzymać specjalistów. 

Zbigniew Hupało zapewniał w rozmowach z mediami, że działanie oddziału nie jest zagrożone. Z końcem stycznia gostyński szpital jednak stracił lekarzy, pracujących na „internie”. Jak ustaliliśmy, Joanna Jóźwiak skorzystała z okazji, że zarząd rawickiego szpitala podjął bardzo intensywne poszukiwania kadry lekarskiej „w celu zapewnienia ciągłości świadczeń w tym zakresie”. Poszukiwania okazały się skuteczne. Wraz z kierowniczką do zespołu rawickiej lecznicy dołączyło trzech medyków: lekarz specjalista chorób wewnętrznych, lekarz w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych oraz stażysta – wszyscy przeszli z gostyńskiego szpitala.

- Nową kadrę lekarską udało się zatrudnić dzięki indywidualnym rozmowom zarządu - mówi Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa rawickiego szpitala.

Co w Gostyniu? Dyrekcja SP ZOZ w Gostyniu otwiera nowy rozdział w historiioddziału internistycznego. Nowym kierownikiem oddziału został lek. med. Marek Kubasik - doświadczony specjalista z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii, który dotychczas pełnił tę samą funkcję w szpitalu w Rawiczu, a kilka tygodni temu złożył wypowiedzenie. Ponadto zespół oddziału wewnętrznego gostyńskiego szpitala został wzmocniony przez Grażynę Zbierską-Matusiak - specjalistę z zakresu chorób wewnętrznych i reumatologii.

- Nieprzerwanie prowadzimy rozmowy z lekarzami innych specjalizacji, aby zaprosić ich do współpracy, co przełoży się bezpośrednio na rozwój naszej placówki - mówi Zbigniew Hupało, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

Zauważa, że zespół opieki zdrowotnej rozwija się, czego dowodem jest powstanie nowych poradni. Dyrektor Hupało twierdzi, że istnieje spora szansa na uruchomienie w ramach NFZ nowych obszarów działalności: poradni chirurgii ogólnej, poradni chirurgii dziecięcej i poradni kardiologicznej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już w maju tego roku będą mogli być przyjęci pierwsi pacjenci.

- W dalszych planach myślimy o utworzeniu poradni diabetologicznej, stopy cukrzycowej, chirurgii onkologicznej, proktologicznej. Zastanawiamy się też nad utworzeniem poradni lekarza rodzinnego - mówi Zbigniew Hupało.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy