Reklama

Krobska Karta Seniora. Ilu mieszkańców może skorzystać z oferty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Krobska Karta Seniora. Ilu mieszkańców może skorzystać z oferty? - Zdjęcie główne

Obecnie 2857 osób w wieku powyżej 60 lat zamieszkujących na terenie gminy Krobia jest uprawnionych do wnioskowania o Krobską Kartę Seniora | foto Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od wtorku, 11 stycznia do osób powyżej 60 roku życia zamieszkujących na terenie gminy Krobia trafią pierwsze Krobskie Karty Seniora. Do programu mającego na celu stworzenie osobom starszym przyjaznego środowiska do funkcjonowania i rozwoju w miejscu ich zamieszkania, którego realizację rozpoczęto w połowie zeszłego roku przystąpiło 19 lokalnych przedsiębiorców oferujących zniżki na swoje produkty.

Reklama

Zgodnie z założeniami program uprawnia osoby powyżej 60 roku życia do korzystania na preferencyjnych finansowo warunkach z oferty jednostek organizacyjnych oraz innych instytucji publicznych działających na terenie gminy Krobia. Jest to propozycja skierowana w sumie do prawie 3.000 mieszkańców.

Przez ostatnie miesiące trwał także proces szukania partnerów dla Krobskiej Karty Seniora - podmiotów komercyjnych działających w różnych branżach, co miało przyczynić się do stworzenia „szerokiej i interesującej oferty dedykowanej osobom starszym”. 

Z jednej strony program ma wpłynąć na rozwój nowych gałęzi usług skierowanych do osób powyżej 60 roku życia, z drugiej mają na nim skorzystać także przedsiębiorcy oferujący zniżki na zakup swoich towarów i usług.

- Partnerzy projektu uzyskują wyjątkową szansę, aby: podkreślić swój wizerunek jako podmiotu otwartego na inicjatywy społeczne i przyjaznego osobom starszym, stać się częścią budowanego w gminie Krobia systemu wspierania seniorów, co z pewnością zostanie docenione przez mieszkańców oraz pozyskać nowych klientów, dzięki zwiększeniu rozpoznawalności - tłumaczy Edyta Rokicka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi, który realizuje projekt Krobskiej Karty Seniora. 

Swoje zniżki dla seniorów przygotowało 19 lokalnych przedsiębiorców (pełna lista partnerów i oferowanych rabatów poniżej).

Są wśród nich usługi krawieckie, fryzjerskie, kosmetyczne, sklepy branżowe i firmy oferujące usługi naprawcze. Zniżki wynoszą od 5% do 20% (szczegóły dotyczące promocji dostępne są u partnerów programu „Krobska Karta Seniora”). 

Wnioski o wydanie karty można odbierać osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi (ul. Powstańców Wlkp. 126). Znajdują się również na stronie internetowej M-GOPS (link TUTAJ) w Krobi oraz gminy Krobia. 

Przedsiębiorcy i inne podmioty mogą nadal zgłaszać chęć przystąpienia w charakterze partnera do programu „Krobska Karta Seniora” poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie M-GOPS w Krobi.

Partnerzy programu „Krobska Karta Seniora”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy