Reklama

Koniec czerwca - koniec budowy nowoczesnej hali sportowej w Gostyniu? Tak mówi plan budowy i starosta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Koniec czerwca - koniec budowy nowoczesnej hali sportowej w Gostyniu? Tak mówi plan budowy i starosta - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca budowa nowoczesnej hali sportowej, jaka powstaje dla Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Tymczasem samorząd powiatowy, który jest inwestorem, na ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego dołożył po raz kolejny pieniądze do budowy obiektu.

Reklama

Roboty budowlane, zgodnie z tym, co mówią powiatowi urzędnicy, postępują zgodnie z planem. Obiekt sportowy powinien być gotowy do 30 czerwca 2023 r. 

- Termin ten nie jest zagrożony. Okres wakacji będzie czasem przygotowania hali do zajęć sportowych, które powinny rozpocząć się wraz z nowym rokiem szkolnym - mówi Joanna Jakubiak, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Podczas wykonywania wykopów fundamentowych stwierdzono w części obiektu bardzo niekorzystne warunki gruntowe oraz podziemne zbiorniki żelbetowe. Konieczne było ich rozebranie, w związku z tym należało wykonać odpowiednie wzmocnienia podłoża pod fundamenty oraz  konstrukcję budynku. Nie zakłóciło to przebiegu prac budowlanych i wszystko wskazuje na to, że uczniowie ZSZ w Gostyniu, największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie, będą w nowej sportowej sali ćwiczyć od 1 września 2023 r.


Jak informują powiatowi urzędnicy, hala obecnie jest na etapie wykończeniowym. Obecnie trwają roboty związane z układaniem glazury, malowaniem i wygłuszaniem ścian. Montowane są również balustrady, ważne jest też wykonanie podłogi sportowej.

- Ponadto do zakończenia zostało wykonanie elementów przed wejściem oraz część robót dotyczących utwardzenia terenu - uzupełnia Joanna Jakubiak.

Samorząd powiatu gostyńskiego zdecydował, by zwiększyć aktualny zakres inwestycji związanej z budową hali sportowej przy ul. Poznańskiej w Gostyniu. „Za jednym zamachem”, żeby nie rozpisywać kolejnego przetargu, ma zostać poszerzony parking przy budynku szkoły. 

- Na ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego wspólnie z radnymi przekazaliśmy dodatkowe funcusze w wysokości 56 000 zł na poszerzenie parkingu przy budynku szkoły. Ma to nie tylko związek z budową hali, ale także z możliwościami zwiększenia przestrzeni parkingowej przy ul. Poznańskiej. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie posłuży zarówno pracownikom, jak i uczniom szkoły - wyjaśnia Robert Marcinkowski, starosta gostyński. - Nowe miejsca parkingowe przy szkole powstaną po przesunięciu istniejącego ogrodzenia. Natomiast plac pod parking przy nowej hali został już przygotowany i utwardzony - dodaje.


Robert Marcinkowski podkreśla, że budowa obiektu związana jest z potrzebami edukacyjnymi uczniów największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie gostyńskim, ale też z rozwijającą się ofertą sportową w godzinach pozalekcyjnych. Pełnowymiarowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed samym budynkiem hali powstanie spory parking. Wartość prac to blisko 7,9 mln złotych.

Jak mówi starosta, w ciągu dnia hala służyć będzie przede wszystkim uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Popołudniu i podczas weekendów może być wykorzystywana przez kluby sportowe i inne organizacje społeczne.

KILKNIJ w obrazek i czytaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy