Reklama

Nowoczesna hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu. Trwają prace wykończeniowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Nowoczesna hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu. Trwają prace wykończeniowe - Zdjęcie główne

Gostyń. Rzuca się w oczy bryła budynku pełnowymiarowej hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcom, a także spacerowiczom, poruszającym się ul. Poznańską w Gostyniu nietrudno zauważyć zmiany w przestrzeni architektonicznej miasta. Od początku 2022 roku można było obserwować, jak rosła imponująca konstrukcja.

Hala sportowa przy szkole zawodowej w Gostyniu - bryła budynku już jest. Co dalej?

Obecnie, na działce przy obiekcie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu widoczna jest bryła pełnowymiarowej hali sportowej. Umowa na realizację zadania, którego inwestorem jest samorząd powiatu gostyńskiego, została podpisana ponad rok temu - 1 lipca 2021r. - w siedzibie starostwa powiatowego w Gostyniu. Wykonawcą, wyłonionym w przetargu jest lokalna firma Rafała i Dariusza Piotrowskich, właścicieli rodzinnej spółki Raf-Mal. W ostatnich latach spółka ta odpowiedzialna była za inną powiatową inwestycję – budowę nowego skrzydła szpitala.

- Mamy już doświadczenia we współpracy. Oceniam je pozytywnie. Mamy nadzieję, że w tym przypadku proces inwestycyjny również będzie przebiegał sprawnie - przekonywał Robert Marcinkowski, gostyński starosta, podczas podpisywania umowy z wykonawcą.

Pełnowymiarowy obiekt sportowy, jaki powstaje przy ZSZ w Gostyniu ma być dopełnieniem mapy potrzeb szkół, które prowadzi samorząd powiatowy. Gostyńska „zawodówka” jest największą szkołą ponadpodstawową w naszym powiecie. Kształci się w niej ponad 1000 uczniów. Do tej pory placówka ta nie miała odpowiednich warunków do nauki wychowania fizycznego. 

Niebawem te warunki mają się zmienić. Na jakim etapie obecnie jest realizowana inwestycja? Inwestor informuje, że  na placu budowy prowadzone są roboty instalacyjne i wykończeniowe. 

Zakończono już wszystkie roboty związane z bryłą budynku, założono część instalacji sanitarnych i elektrycznych, wykonano posadzki.

Do zrobienia pozostała część robót instalacyjnych i wykończeniowych, a także montaż wyposażenia. Na wykonanie czekają również prace, związane z zagospodarowaniem terenu przy hali - chodzi o dojazdy, chodniki, a także parkingi i zielone skwery. 

Kiedy koniec budowy hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu?

Zgodnie z umową, inwestycja powinna się zakończyć do 30 czerwca 2023 roku i na razie nic nie wskazuje, by termin ten miał się zmienić czy wręcz opóźnić. Zatem wszystkie „znaki na niebie i ziemi” mówią, że hala będzie gotowa dla uczniów od 1 września przyszłego roku.

Nowy obiekt składać się będzie z jednokondygnacyjnej sali z boiskiem (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej części z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia, toalety - damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze zaplanowano pomieszczenia trenera, sędziów oraz zaplecze techniczno-gospodarcze i magazyny sprzętu. 

Pełnowymiarowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed budynkiem powstać ma też spory parking. Wartość prac to blisko 7,9 mln złotych.

- W ciągu dnia hala służyć będzie przede wszystkim uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Popołudniu i podczas weekendów może być wykorzystywana przez kluby sportowe i inne organizacje społeczne. Budowa obiektu związana jest z potrzebami edukacyjnymi uczniów największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie gostyńskim, ale też z rozwijającą się ofertą sportową w godzinach pozalekcyjnych – mówi starosta gostyński Robert Marcinkowski.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy