Reklama

Kolejny fake news krąży po sieci....

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Kolejny fake news krąży po sieci.... - Zdjęcie główne

nie ma kontroli przy dystrybucji żywności | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja dezinformacyjna na temat nie tylko wojny rosyjsko - ukraińskiej ale i działań polskich służb wspierających uchodźców z sąsiedniego kraju trwa. Tym razem na celownik ktoś wziął służby sanitarne. Główni inspektor Sanitarny dementuje fałszywe doniesienia.

Od rozpoczęcia inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę minęły już dwa tygodnie. Setki tysięcy uchodźców opuściło ogarnięty wojną kraj, większość kierując sie przez granice polsko - ukrainsąa na terytorium Polski. Tysiące ludzi dobrej woli, organizacji i innych pomagają im znaleźć nowe miejsce do spania, zapewnić podstawowe artykuły, w tym żywność.

Niestety, po internecie i w bezpośrednich komunikatach krąży kolejny fake news, tym razem dotyczący rzekomych działań służb sanitarnych, którzy mieliby zakazywać dostarczanie żywności dla uciekinierów z Ukrainy.

Głowny Inspektor Sanitarny wystosował komunikat, w którym podkreślił, że:

- z uwagi na konieczność niesienia doraźnej pomocy humanitarnej, inspektorzy sanitarni NIE PROWADZĄ żadnych czynności kontrolnych w tym zakresie.

Dodał też, że wszelkie informacje o takim charakterze są nieprawdziwe i świadczą o nieetycznym działaniu, które ma spowodowac dezorganizację akcji pomocowych oraz osłabienie zaufania do instytucji państwowych.

- Pracownicy Państwowej Inspekcji sanitarnej w całym kraju są zaangażowani w niesienie pomocy, również w zakresie doradczym i informacyjnym.

 

Fotoreportaż znad granicy- czytaj. TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy