Reklama

Klub Aktywnych w Poniecu już otwarty. Kto może z niego korzystać?

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 18:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 65 mieszkańców gminy, którzy nie są aktywni zawodowo skierowany jest projekt "Klub Aktywnych w Poniecu" realizowany obecnie przez miejscowy samorząd oraz gminny ośrodek pomocy społecznej. Przedsięwzięcie zakłada aktywizację społeczną, zdrowotną, zawodową uczestników projektu, a także wsparcie osób niepełnosprawnych. Klub Aktywnych w Poniecu to także miejsce, gdzie planowane są spotkania integracyjne i edukacyjne o charakterze kulturalnym.

Reklama

Klub Aktywnych w Poniecu to też konkretne miejsce

Klub Aktywnych w Poniecu, w którym realizowane są działania przewidziane w projekcie mieści się przy ul. Spokojnej 8 w Poniecu i czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 15.00.

Na jego remont i wyposażenie gmina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Całkowita wartość projektu to 778.355,50 zł, a kwota dofinansowania - 661.602,17 zł. 

Klub dla nieaktywnych, bezrobotnych i niepełnosprawnych

Projekt jest skierowany do 65 osób - 50 mężczyzn i 15 kobiet - zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym:

  • mieszkańców gminy Poniec
  • biernych zawodowo
  • posiadających status osoby niepełnosprawnej
- To osoby, które nie pracują, nie są aktywne zawodowo, również mogą to być osoby bezrobotne. Nie mówimy tutaj tylko o aktywizacji zawodowej i możliwości powrotu na rynek pracy, ale także społecznej czy zdrowotnej - tłumaczy Hanna Konieczna, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu.

Rekrutacja do Klubu Aktywnych w Poniecu nadal trwa

Nie ma ograniczenia wiekowego, jeżeli chodzi o uczestników Klubu Aktywnych w Poniecu: mogą być to być zarówno osoby młode, jak i seniorzy, którzy m.in. zechcą być jeszcze aktywni na rynku pracy.

- Jeszcze trwa rekrutacja, ale jednocześnie prowadzimy już niektóre działania, gdyż każda z osób rekrutowanych do projektu musi przejść określoną ścieżkę. Chodzi o spotkanie z doradcą zawodowym, z psychologiem, gdzie poznajemy potrzeby uczestników, ich oczekiwania, z jakich form wsparcia chcieliby skorzystać i ich predsyspozycje. W tej grupie znajdą się na pewno osoby zainteresowane stażem czy szkoleniem chcące podnieść swoje kompetencje lub uzyskać nowe - dodaje H. Konieczna.

Wszystkie informacje na temat projektu Klub Aktywnych w Poniecu, m.in. formularz zgłoszeniowy i regulamin można znaleźć na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu - zobacz TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy