Reklama

Od środy, 2 listopada rozpoczyna się przebudowa ul. Drzęczewskiej w Piaskach. Jakie utrudnienia nas czekają?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Heluszka

Od środy, 2 listopada rozpoczyna się przebudowa ul. Drzęczewskiej w Piaskach. Jakie utrudnienia nas czekają? - Zdjęcie główne

Jeszcze tylko rok, a dojazd do szkoły przestanie być codzienną nerwówką? | foto Grzegorz Heluszka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stare powiedzenie budowlańców brzmi, że żeby było lepiej, musi być przez chwilę gorzej. I to "gorzej" rozpoczyna się już w najbliższą środę, 2 listopada 2022r. na ul. Drzęczewskiej w Piaskach. Zaczyna się oczekiwana od lat modernizacja tej newralgicznej drogi. Roboty będą prowadzone od ronda z ul. Leśną aż do budowanego właśnie łącznika z ul. Europejską i - przyszłościowo - obwodnicą Gostynia. Od czego zaczną? Jak to wpłynie na ruch pojazdów w okolicach szkoły?

Utrudnienia na ul. Drzęczewskiej w Piaskach

Ważna informacja dla mieszkańców Piasków oraz wszystkich rodziców dowożących swoje dzieci do Szkoły Podstawowej z Oddziałąmi Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach. Już od środy, 2 listopada 2022r. przewidywane są utrudnienia na ul. Drzęczewskiej i drodze gminnej do Drzęczewa Drugiego.

- W związku z rozpoczęciem prac drogowych prowadzonych przez firmę Drogbud informujemy, że od 2 listopada na ul. Drzęczewskiej w Piaskach oraz drodze gminnej z Piasków do Drzęczewa Drugiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu -  piszą urzędnicy Urzędu Gminy w Piaskach. - W związku z utrudnieniami dla kierowców i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ruch na tych drogach będzie odbywał się w sposób wahadłowy. Za utrudnienia przepraszamy.

Jak będą przebiegały prace na ul. Drzęczewskiej?

Czy wiadomo konkretnie, z której strony zaczną się roboty drogowe?

- Według moich informacji, firma Drogbud rozpocznie prace od wycinki drzew wzdłuż ul. Drzęczewskiej, na odcinku od ronda do Drzęczewa Drugiego - wyjaśnia Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski - Natomiast termin oraz kolejność prac na dalszym odcinku, za skrzyżowaniem z drogą powiatową Gostyń - Smogorzewo, będzie uzgodniony z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz firmą "Strabag", wykonawcą obwodnicy Gostynia.

Według ostrożnych szacunków, prace remontowe od strony drogi Gostyń - Smogorzewo rozpoczną się najwcześniej wiosną 2023r.. Nie ma więc obaw, że dojazdu do szkoły nie będzie.

Za ile przebudowa ul. Drzęczewskiej w Piaskach? 

Przypomnijmy, wykonawcą zadania "Przebudowa drogi gminnej nr 740542P na odcinku od ul. Drzęczewskiej do Drzęczewa Drugiego" zostało Przedsiębiorstwo Drogowe "Drogbud" - Gostyń Sp. z o.o. z Grabonogu. Prace zostaną wykonane na długości 1,61 km i wyceniono je na 8 019 191,09 zł brutto. Termin realizacji zadania upływa 16 października 2023 r. Gmina Piaski otrzymała dofinansowanie na inwestycję z Programu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych do kwoty 5 310 000,00 zł.

rys. Google Maps/fotomontaż M.Mostowy [kliknij po powiększyć]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy