Reklama

Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu. Zwolniona, czy sama odeszła? Zmiany w SPZOZ w Gostyniu

Opublikowano: wt, 7 wrz 2021 16:27
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu. Zwolniona, czy sama odeszła?  Zmiany w SPZOZ w Gostyniu - Zdjęcie główne

Gostyń. Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacje związane z zamieszaniem jakie wyniknęło z odwołania Justyny Jaskulskiej ze stanowiska dyrektora SP ZOZ w Gostyniu starosta powiatu gostyńskiego przedstawił dziś radnym powiatowym na tzw. posiedzeniu roboczym Rady Powiatu Gostyńskiego. Na to spotkanie wybrała się też dziennikarka gostynska.pl. Została wyproszona.

Zarząd powiatu gostyńskiego zdecydował, że odwoła Justynę Jaskulską z funckji dyrektora szpitala. Zwrócił się do Rady Społecznej Szpitala z wnioskiem o zaopiniowanie tej decyzji. Te działania jednak uprzedziła dyrektorka, sama rozwiązujac umowę o pracę.

 

Zarząd Powiatu Gostyńskiego zwrócił się do Rady Społecznej Szpitala z wnioskiem o zaopiniowanie odwołania z funkcji dyrektora SPZOZ Pani Justyny Jaskulskiej. Przed posiedzeniem tego gremium do Starostwa Powiatowego wpłynęło jednak pismo informujące o tym, że dyrektor sama rozwiązuje umowę o pracę bez wypowiedzenia.W związku z tym zarząd wystąpił do rady powiatu z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej i rozpoczęcie procedury konkursowej zmierzającej do wyboru nowego dyrektora jednostki. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu zarząd powierzył obowiązki kierowania placówką Karolinie Wachowiak.

 

Zarząd powiatu zamierzał rozwiązać umowę o pracę zawartą z  Justyną Jaskulską.

- Główne powody tej decyzji związane były z sytuacją ekonomiczną oraz organizacyjną, która znalazła swoje potwierdzenie w przeprowadzonym niedawno audycie szpitala. Wniosek nie był jednak głosowany, gdyż przed posiedzeniem zarządu do Starostwa Powiatowego w Gostyniu wpłynęło pismo informujące o tym, że Pani Justyna Jaskulska sama rozwiązała umowę o pracę - czytamy w komunikacie, jaki wystosowało Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

 

Zarząd powierzył obowiązki dyrektora SPZOZ w Gostyniu Karolinie Wachowiak, która z gostyńską placówką związana jest od ponad 20 lat. Legitymuje się wykształceniem wyższym, m.in. w dziedzinie zarządzania w służbie zdrowia. Zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi czy zamówień publicznych. Do tej pory kierowała działem organizacji i rozliczeń świadczeń medycznych. Karolina Wachowiak będzie pełnić obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Zarząd zwrócił się już do rady z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej i rozpoczęcie procedury konkursowej.

Informacje związane z zamieszaniem jakie wyniknęło z odwołania Justyny Jaskulskiej ze stanowiska dyrektora SP ZOZ w Gostyniu  starosta powiatu gostyńskiego przedstawił dziś radnym powiatowym na tzw. spotkaniu roboczym Rady Powiatu Gostyńskiego.

Na to posiedzenie wybrała się też dziennikarka gostynska.pl. Próbowała się dowiedzieć np., czy na decyzję zarządu wpłynął fakt, że dyrektor Jaskulska zwolniła dyscyplinarnie główną księgową szpitala w Gostyniu, o czym pisaliśmy dziś przed południem - CZYTAJ TUTAJ. Została jednak wyproszona.

 

Szczegóły przedstawimy później

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy