Reklama

Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu. Zwolniona, czy sama odeszła? Zmiany w SPZOZ w Gostyniu

Opublikowano: wt, 7 wrz 2021 14:27
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu. Zwolniona, czy sama odeszła? Zmiany w SPZOZ w Gostyniu - Zdjęcie główne

Gostyń. Justyna Jaskulska nie jest już dyrektorem szpitala w Gostyniu | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacje związane z zamieszaniem jakie wyniknęło z odwołania Justyny Jaskulskiej ze stanowiska dyrektora SP ZOZ w Gostyniu starosta powiatu gostyńskiego przedstawił dziś radnym powiatowym na tzw. posiedzeniu roboczym Rady Powiatu Gostyńskiego. Na to spotkanie wybrała się też dziennikarka gostynska.pl. Została wyproszona.

Reklama

Zarząd powiatu gostyńskiego zdecydował, że odwoła Justynę Jaskulską z funckji dyrektora szpitala. Zwrócił się do Rady Społecznej Szpitala z wnioskiem o zaopiniowanie tej decyzji. Te działania jednak uprzedziła dyrektorka, sama rozwiązujac umowę o pracę.

 

Zarząd Powiatu Gostyńskiego zwrócił się do Rady Społecznej Szpitala z wnioskiem o zaopiniowanie odwołania z funkcji dyrektora SPZOZ Pani Justyny Jaskulskiej. Przed posiedzeniem tego gremium do Starostwa Powiatowego wpłynęło jednak pismo informujące o tym, że dyrektor sama rozwiązuje umowę o pracę bez wypowiedzenia.W związku z tym zarząd wystąpił do rady powiatu z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej i rozpoczęcie procedury konkursowej zmierzającej do wyboru nowego dyrektora jednostki. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu zarząd powierzył obowiązki kierowania placówką Karolinie Wachowiak.

 

Zarząd powiatu zamierzał rozwiązać umowę o pracę zawartą z  Justyną Jaskulską.

- Główne powody tej decyzji związane były z sytuacją ekonomiczną oraz organizacyjną, która znalazła swoje potwierdzenie w przeprowadzonym niedawno audycie szpitala. Wniosek nie był jednak głosowany, gdyż przed posiedzeniem zarządu do Starostwa Powiatowego w Gostyniu wpłynęło pismo informujące o tym, że Pani Justyna Jaskulska sama rozwiązała umowę o pracę - czytamy w komunikacie, jaki wystosowało Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

 

Zarząd powierzył obowiązki dyrektora SPZOZ w Gostyniu Karolinie Wachowiak, która z gostyńską placówką związana jest od ponad 20 lat. Legitymuje się wykształceniem wyższym, m.in. w dziedzinie zarządzania w służbie zdrowia. Zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi czy zamówień publicznych. Do tej pory kierowała działem organizacji i rozliczeń świadczeń medycznych. Karolina Wachowiak będzie pełnić obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Zarząd zwrócił się już do rady z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej i rozpoczęcie procedury konkursowej.

Informacje związane z zamieszaniem jakie wyniknęło z odwołania Justyny Jaskulskiej ze stanowiska dyrektora SP ZOZ w Gostyniu  starosta powiatu gostyńskiego przedstawił dziś radnym powiatowym na tzw. spotkaniu roboczym Rady Powiatu Gostyńskiego.

Na to posiedzenie wybrała się też dziennikarka gostynska.pl. Próbowała się dowiedzieć np., czy na decyzję zarządu wpłynął fakt, że dyrektor Jaskulska zwolniła dyscyplinarnie główną księgową szpitala w Gostyniu, o czym pisaliśmy dziś przed południem - CZYTAJ TUTAJ. Została jednak wyproszona.

 

Szczegóły przedstawimy później

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 17 dni temu | ocena +2 / -3

  Bolo

  Taka Dyrektor to się do obierania cebuli nadaje a nie do rządzenia szpitalem.Tam musi być ktoś z jajami.

 • 18 dni temu | ocena +7 / -0

  hahahaha Ojaaaa

  Nowy zastępca P.Karolina W jakieś jaja Firma Kamsoft jest męża tej Pani gdzie juz od paru lat świadczy usługi dla Szpitala ojoj teraz to dopiero bedzie kopalnia kasy 😎💪😎$$$$$BRAWOOO

 • 18 dni temu | ocena +3 / -0

  do Duda Dudek

  Nie wiem czy to prawda ale chodzą głosy po mieście że w radzie zasiada też Piotr Kogut, to niech ten pisowiec co ma takie dobre dojście do rządu ma odwagę i weźmie się za menadżerowanie szpitalem a nie w samorządzie w Lesznie realizuje się na posadzie menadżerskiej w spółce energetycznej czy zbliżonej.

 • 18 dni temu | ocena +7 / -4

  Zenia

  Nie ma jak dziennikarz czy jak tam zwał pisze o sobie w trzeciej osobie 😂

 • 18 dni temu | ocena +14 / -0

  Jaaaa

  TAM BRAKUJE TYLKO CBA I CBŚ😎

 • 18 dni temu | ocena +7 / -4

  Marianna

  Kolejny dyrektor rezygnuje, może trzeba się nad tym zastanowić? Zamiast zajmować się chorymi musza zajmować się radnymi...

 • 19 dni temu | ocena +15 / -3

  Duda Dudek

  Jej mocodawcy też powinni podać się do dymisji, a Sikora powinien przestać być przewodniczącym Rady Szpitala. Jest wspolwinny tej sytuacji i ukrywaniu pewnych faktów przed Radnymi Powiatu.