Reklama

Nowi proboszczowie w Siemowie i Szelejewie Drugim. Jeden z gitarą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Nowi proboszczowie w Siemowie i Szelejewie Drugim. Jeden z gitarą - Zdjęcie główne

Nowy proboszcz parafii w Siemowie - ks. Marcin Jóźwiak (z lewej) oraz nowy proboszcz w Szelejewie Drugim - ks. Szczepan Szymendera | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Społeczność parafii w Siemowie i Szelejewie Drugim 1 sierpnia pozna nowych proboszczów. Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął kolejne decyzje i wiemy, kto obejmie te funkcje.

Reklama

Za każdym razem ogromne zainteresowanie budzi temat zmian personalnych w parafiach (w archidiecezji poznańskiej ostatnio zdarza się to kilka razy w roku) i to nie tylko kapłanów. Wierni są również ciekawi, czy zmieni się proboszcz, a jeśli tak - kto będzie duszpasterzem w ich parafii w drugiej połowie roku. Decyzje o zmianach personalnych arcybiskup podejmuje zazwyczaj późną wiosną, po święceniach kapłańskich. W tym roku pierwsze zostały podjęte wyjątkowo wcześnie - już w lutym.

Na podstawie aktów mianowania z kwietnia - pisaliśmy TUTAJ - z parafii pw. bł. E. Bojanowskiego w Gostyniu odchodzi ks. Przemysław Maciejewski. Rok temu proboszcz parafii, której kościół znajduje się na osiedlu Pożegowo otrzymał od arcybiskupa nominację kanonicką  do Kapituły Kolegiackiej w Lesznie - SZCZEGÓŁY ZNAJDZIECIE TUTAJ. 

TUTAJ PRZECZYTACIE o kolejnych zmianach. Informowaliśmy wówczas o przeniesieniach proboszczów w parafiach w Szelejewie Drugim, Żytowiecku i Siemowie. Dotychczas nie było wiadomo, kto zastąpi duszpasterzy w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Marii Magdaleny w Siemowie oraz parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Szelejewie Drugim.

Otóż proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Marii Magdaleny w Siemowie, decyzją arcybiskupa, został mianowany ks. Marcin Jóźwiak,  który od 10 lat jest gospodarzem parafii pw. św. Katarzyny w Słupi Kapitulnej. Posługę w podgostyńskiej parafii rozpocznie 1 sierpnia 2023 r. Wiemy, że potrafi być aktywnym proboszczem, a poza tym umie dyrygować (nie tylko parafią) - jest muzykalny, uwielbia grać na gitarze i śpiewać. 

Parafia pw. św. Katarzyny była pierwszą, w której pełnił posługę proboszcza. Decyzję arcybiskupa o przeniesieniu ks. Marcin Jóźwiak tak skomentował na portalu rawicz24.pl:

- Widocznie Pan Bóg tak chce. Obiecałem sobie, że nigdy nie będę odmawiał przenosin. Pojawiło się jedynie pytanie, gdzie trafię - do Poznania, za Poznań, czy gdzieś bliżej. Teraz już wiem, że do Siemowa - w okolice Gostynia. Współpracę z parafianami w Słupi Kapitulnej oceniam rewelacyjnie, coś pięknego, jestem zachwycony. To najpiękniejszy prezent od życia, jaki dostałem - być tutaj w Słupi. Zostawiam parafię w bardzo dobrym stanie finansowym, a duchowym - to już oceni Pan Bóg. Mam nadzieję, że kolejne osoby do Pana Boga przybliżyłem, i że pozostawiam po sobie pozytywny ślad.

Decyzja o przeniesieniu, jaką wydał metropolita poznański dotyczy również księdza Szczepana Szymendery, który od 2019 r. jest duszpasterzem w parafii pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Wonieściu. Od  sierpnia ponownie zmieni parafię, gdyż został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Szelejewie Drugim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy