Reklama

Szykuje się więcej zmian wśród proboszczów parafii z powiatu gostyńskiego. Arcybiskup już zdecydował 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Szykuje się więcej zmian wśród proboszczów parafii z powiatu gostyńskiego. Arcybiskup już zdecydował  - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Metropolita Poznański wciąż uzupełnia listę kapłanów, wobec których podjął decyzje dotyczące zmian w posłudze duszpasterskiej w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Mają one wejść w życie w miesiącach wakacyjnych.

Reklama

Zmiany w tym sezonie zaczęły się w Gostyniu

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o decyzji arcybiskupa wobec księdza Przemysława Maciejewskiego, proboszcza parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w Gostyniu. To dotychczas jedyny gospodarz tej stosunkowo młodej parafii - ks. Maciejewski koordynował budowę kościoła i domu parafialnego - CZYTAJ TUTAJ.

Kilka dni po ogłoszeniu pierwszych zmian personalnych w parafiach archidiecezji poznańskiej, okazało się, że proboszczem parafii na osiedlu Pożegowo będzie ks. Franciszek Sikora, skierowany do Gostynia z parafii w Kórniku-Bninie - ZOBACZ TUTAJ

Tymczasem arcybiskup Stanisław Gądecki wciąż uzupełnia listę zmian personalnych. Wydał kolejne dekrety związane z przeniesieniami proboszczów. Decyzje metropolity poznańskiego dotyczą również proboszczów parafii, które znajdują się w powiecie gostyńskim.

Zgodnie z arcybiskupim dokumentem, ks. Jacek Toś, który od 2017 r. jest proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Żytowiecku, został mianowany proboszczem parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie.

Z Szelejewa Drugiego skierowany do Żytowiecka

Na portalu archidiecezji poznańskiej czytamy również, że dotychczasowego proboszcza w Żytowiecku zastąpi ks. Robert Ławniczak, który jeszcze przez kilka miesięcy będzie zarządzał parafią pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Szelejewie Drugim. Ks. Ławniczak posługę duszpasterską pełni tam już 10 lat.

Urodził się w styczniu 1971 roku w Poznaniu. Ukończył VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (profil matematyczno-fizyczny) na poznańskim Łazarzu i w roku 1990 uzyskał maturę. Następnie ówczesny arcybiskup metropolita poznański, Jerzy Stroba przyjął go do grona alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Po zakończeniu studiów na Papieskim Wydziale Teologicznym, w 1997 roku przyjął święcenia kapłańskie. Następnie ukończył studia podyplomowe na wydziale teologii UAM  w Poznaniu.

Dotychczas pracował jako wikariusz w 4 parafiach:

  • św. Jadwigi w Pępowie (1997-1999)
  • św. Marcina i Stanisława Biskupa w Rakoniewicach (1999-2004)
  • Najświętszego Serca Pana Jezusa w Śremie na Jezioranach (2004-2009)
  • oraz w rawickiej farze, w parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP (2009-2013) u ks. prałata Józefa Podemskiego.
1 lipca 2013 r., dekretem metropolity poznanskiego, został ustanowiony proboszczem w parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Szelejewie Drugim.

Zmieni się proboszcz również w Siemowie

Zmieni się też proboszcz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Marii Magdaleny w Siemowie. Dekretem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, aktualny gospodarz -  ks. Marek Kędziora został ustanowiony proboszczem parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie. 

Archidiecezja poznańska nie podaje jeszcze informacji, jaki kapłan został mianowany nowym proboszczem parafii w Siemowie, ani w Szelejewie Drugim.

Zmiany wejdą w życie w miesiącach wakacyjnych, proboszczowie mają rozpocząć posługę na nowo przydzielonych posadach od 1 sierpnia 2023 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy