Reklama

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Weź udział w grze!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”. Weź udział w grze! - Zdjęcie główne

Recykling może być także zabawą | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 15 stycznia 2023 r. trwa IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele". Do ekologicznej zabawy zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych.

Reklama

Startuje IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla dzieci szkół podstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2023 r. 

- Świat Recyklingu –  zagraj  z nami w grę, w której każdy materiał, każda drobinka jest cenna i ma konkretną wartość - zachęcają organizatorzy, Fundacja Chlorofil.

W naturze nie ma odpadów! 

O zanieczyszczeniu środowiska wie chyba każdy, a postawy pro- ekologiczne najlepiej wpajać już od najmłodszych lat. Jest kilka zasad, które pomogą nam zrozumieć recykling:

  • recykling polega na ponownym wykorzystaniu odpadów
  • w naturze nie ma odpadów
  • każdy element ekosystemu wytwarza materię, która jest następnie wykorzystywana przez inne organizmy
  • możemy czerpać inspirację z przyrody, aby zmienić nasze metody produkcji i gospodarkę odpadami
  • wszystko można zaprojektować w taki sposób, żeby każdy element można było ponownie użyć. 
Takie podejście będzie potrzebne, aby wziąć udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele". Konkurs dedykowany jest uczniom klas 4-8 szkół podstawowych. 

Jakie jest zadanie konkursowe?

Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu postaci w nowym uniwersum recyklingu: Twoim bohaterem może być każda postać, która swój początek wzięła ze świata odpadów: starego tostera, lodówki, laptopa czy zabawki na baterie. Może nim być butelka po mleku albo twój smartfon. Najważniejsze to bardzo dokładnie go opisać: jakie są jego główne cechy, jego słabe i mocne strony oraz najważniejsze umiejętności.
W tej grze edukacyjnej, każdy uczestnik ma możliwość stworzenia takiej postaci uniwersum, w której zasada jest jedna: wszystko nadaje się do recyklingu. 

Zgodnie z regulaminem w IX edycji konkursu mamy dwa zadania konkursowe:

  • Ekozespoły przygotowują i wykonują w skali 1:1 maskotkę/makietę/przebranie edukacyjne wybranego urządzenia na prąd lub baterie ze wskazaniem co nadaje się do recyklingu oraz filmik do mediów społecznościowych nie dłuższy niż 120 sek. wyjaśniający jakie informacje o recyklingu zostały umieszczone: przedstawione lub ukryte w wykonanej makiecie.
  • Ekozespoły wspólnie rysują lub malują postać bohatera selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w akcji, jaką chcieliby widzieć umieszczoną na pojemnikach do selektywnej zbiórki w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym lub brązowym oraz wykonują projekt gry planszowej z jego udziałem.

Do kiedy trwa konkus?

Na zgłoszenia co najmniej dwuosobowych ekozespołów organizatorzy czekają do niedzieli, 15 stycznia 2023. Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.chlorofil.com.pl.

Organizatorem Konkursu "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" jest Fundacja Chlorofil, a partnerami merytorycznymi - ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz EKO-PUNKT Organizacja Odzysku Opakowań. Konkurs otrzymał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. 


Więcej informacji:

Kwietna łąka za zbiórkę odpadów

W tym roku organizatorzy mają jeszcze jedną super inicjatywę: zgłoszone placówki mogą zorganizować zbiórkę elektroodpadów.

- W każdej placówce, która zorganizuje taką jednodniową zbiórkę odpadów, w nagrodę zrealizujemy łąkę kwietną dla dzikich zapylaczy - zapewniają. - Zebrane odpady oczywiście odbierzemy!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy