Reklama

Zapowiadają się gruntowne remonty w bazie oświatowej w Poniecu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Zapowiadają się gruntowne remonty w bazie oświatowej w Poniecu - Zdjęcie główne

Jacek Widyński - burmistrz Ponieca | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmieni się wygląd budynku przedszkola w Poniecu, cieplej będą mieli uczniowie, którzy przychodzą na zajęcia do zabytkowego budynku szkolnego. Prace budowlane będą wykonywane głównie podczas wakacji. Ile to będzie kosztować gminę?

Reklama

- Za chwilę w urzędzie będę podpisywał kolejny przetarg na ponad 3 miliony złotych na modernizacje Stacji Uzdatniania Wody w Poniecu. W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na remont i modernizację bazy oświatowej w Poniecu, to jest około 6,5 miliona zł. W tym roku gmina Poniec przeznaczy na inwestycje z budżetu ponad 20 milionów – analizował Jacek Widyński, burmistrz Ponieca podczas spotkania w sprawie podpisania umowy z wykonawcą na realizację inwestycji drogowych – CZYTAJ TUTAJ

Samorząd Ponieca wkrótce przystąpi do realizacji kolejnego projektu związanego z rewitalizacją bazy oświatowej. W planach jest modernizacja obiektów znajdujących się w Poniecu: zabytkowego budynku szkoły podstawowej, zabytkowego obiektu, w którym mieści się obecnie przedszkole samorządowe oraz budynku po byłym przedszkolu, który aktualnie wykorzystują uczniowie „podstawówki”.                                                  

W zabytku, położonym przy ul. Kościuszki, który służy przedszkolakom wymienione zostanie pokrycie dachowe. Nastąpi również modernizacja elewacji budynku.

Planowana jest również wymiana pokrycia dachowego na budynku dawnego przedszkola samorządowego, a dzisiejszego budynku szkoły podstawowej przy ulicy Krobskiej 16.

Ponadto gmina zakłada termomodernizację XIX wiecznego budynku Szkoły Podstawowej w Poniecu polegającą, między innymi na wymianie instalacji:

  • wodociągowej,
  • kanalizacyjnej,
  • sanitarnej,
  • grzewczej,
W ramach inwestycji założona zostanie wentylacja mechaniczna nawiewno – wywiewna, z częściowym odzyskiem ciepła. Zakłada się również montaż pomp ciepła wraz z kotłem gazowym, a także modernizację sal dydaktycznych oraz elewacji zewnętrznej.

Na dużą inwestycję dotyczącą bazy oświatowej gmina Poniec otrzymała pieniądze w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład Program "Inwestycje Strategiczne" w wysokości 4 207 500 zł. Wykonawca zadania został wybrany w postępowaniu przetargowym. Realizacją inwestycji zainteresowały się 3 przedsiębiorstwa  budowlane, wszystkie za wykonanie zadania życzyły sobie ponad 6,5 zł.

JG-BUD z Daszewic oferowało wykonanie robót za 6 503 306,07 zł i to najniższa oferta. W przetargu wziął udział zakład usługowo-remontowy  RAF-MAL z Gostynia oferując wykonanie zadania za 6 524 557 zł brutto. Najdroższą ofertę złożyła Firma Giera z Dzięczyny, która proponowała prace za  6 679 931,65 zł.

Przy złożonych ofertach wkład własny gminy Poniec będzie wynosił około 2 295 806,07 zł. Inwestor zainteresowany jest firmą budowlaną, która złożyła najniższą ofertę, ale umowa z wykonawcą nie została jeszcze podpisana. Trwa uzupełnianie dokumentów. Nie wiadomo też, kiedy miałyby się rozpocząć prace remontowe. Jak powiedziano nam w urzędzie, "ponieważ to są właściwie trzy osobne zadania, gmina będzie to uzgadniała na bieżąco z wykonawcą".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy