Reklama

Gostyńscy WY-Twórcy lokalni z wizytą nad Baryczą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomysłodawca projektu, nieformalna grupa Gostyńska Akcja re-ANIMACJA zorganizowała dla rękodzielników, twórców i wytwórców produktów lokalnych z powiatu gostyńskiego jednodniowy wyjazd studyjny do Doliny Baryczy. Tam mogli sami sprawdzić, że współpraca naprawdę popłaca.

Reklama

Gostyńskie środowisko twórców wszelkiego rodzaju, do tej pory nie zorganizowane, budzi się do życia. Ludzie poczuli chęć by nie tylko wyjść z domów, ale przede wszystkim poznać się i wspólnie tworzyć ciekawe inicjatywy. Po spotkaniu sieciującym, o którym pisaliśmy TUTAJ i szkoleniu z promocji produktów lokalnych przyszła pora na naukę w praktyce.

Nad Baryczą to działa

Okazuje się, że w niedalekim sąsiedztwie powiatu gostyńskiego jest możliwość zapoznania się, jak niesamowita energia lokalnych przedsiębiorców związanych ze Stowarzyszeniem  "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" doprowadziła do sukcesu lokalnej marki. Za sukcesem lokalnej marki idzie sukces ekonomiczny lokalnych producentów zrzeszonych w odwiedzanym Stowarzyszeniu. A to nie tylko satysfakcja ale i pieniądze.

Podczas wyjazdu w czwartek 21 października gostyńscy twórcy spotkali się z Ingą Demianiuk–Ozgą ze Stowarzyszenia  „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, która opowiedziała o długiej, bo ponad 12-letniej drodze, jaką już przeszli tworząc sieć lokalnych twórców i marki lokalnej.

- Poznaliśmy, jakie były początki, trudności i bariery, które jednak zostały przezwyciężone - wyjaśnia  Hanna Nowakowska, konsultantka w Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. -Obecnie takie imprezy jak Dni Karpia ściągają tysiące turystów i smakoszy z Polski i Europy a sama Dolina Baryczy wzbudza powszechne zainteresowanie. 

Nie tylko prelekcje

W czasie wyjazdu studyjnego uczestnicy zobaczyli Stawy Milickie, spróbowali karpia, odwiedzili także dwóch producentów lokalnych: rodzinną wytwórnię przetworów owocowych Z Chaty Łaniaków w Wierzchowicach oraz winnicę Anna w Krośnicach, gdzie właściciele nie tylko poczęstowali nas swoimi produktami ale i opowiedzieli, jak lokalne, rodzinne firmy radzą sobie w trudnych warunkach rynkowych, dbając jednocześnie o tradycję lokalną. 

Na wyjeździe studyjnym dla rękodzielników nie mogło zabraknąć elementu twórczego.  Uczestnicy spróbowali swoich sił w tworzeniu wianków z kwiatów jesiennych pod okiem Agnieszki i Jarka Lesiaków, którzy tworzą swoje kompozycje z roślin zebranych własnoręcznie na łąkach i polach.

Wkrótce targ w Gostyniu?

Wyjazd został zorganizowany przez grupę nieformalną Gostyńska Akcja Reanimacja przy pomocy Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Wszystkich rękodzielników i wytwórców lokalnych produktów żywnościowych, którzy chcieliby wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami organizatorzy zapraszają do grupy na portalu Facebook TU .

- Przed nami koleje wyzwanie: na listopad planujemy organizację pierwszego targu rękodzielników i wytwórców w naszym powiecie - zapowiada Krzysztof Marzec, pomysłodawca projektu z nieformalnej gostyńskiej grupy re-ANIMACJA - Na razie trwają intensywne przygotowania a o efektach poinformujemy niebawem.

 

Wyjazd jak i inne działania są realizowane w ramach projektu „Małe – Wielkie Dzieła: Gostyńskie Produkty Lokalne”, które są  dofinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030. 

 

na podst. notatki prasowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy